Gospodarze górą. Śląsk przegrywa pierwsze starcie ćwierćfinału

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-04-16 20:10 | Zmodyfikowano: 2022-04-16 20:10

Na początku spotkania minimalnie więcej energii było widać w drużynie z Wrocławia, która prowadziła m. in. dzięki akcjom Kerema Kantera i Aleksandra Dziewy. Po późniejszym trafieniu Jakuba Karolaka goście uciekli na osiem punktów. Starał się na to odpowiadać Devyn Marble, a dzięki trójce Andrzeja Mazurczaka gospodarze zmniejszyli straty do jednego punktu. Pierwszą odsłonę zakończył rzut za 3 Travisa Trice’a i po 10 minutach było 20:23 dla ekipy Andreja Urlepa.

W drugiej kwarcie dobre wejście Łukasza Kolendy pozwoliło przyjezdnym na kontrolowanie wydarzeń. Po kilku chwilach Przemysław Żołnierewicz doprowadził jednak do remisu. Sytuacja zmieniała się prawie z każdą akcją. Ostatecznie dzięki zagraniu Nemanji Nenadicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:43 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta od początku była bardzo zacięta - ponownie sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Świetnie ponownie prezentował się Dziewa, ale z drugiej strony ważnym graczem był Jarosław Zyskowski. Po trójce Marble’a najpierw był remis, a za chwilę ten sam zawodnik dał swojej ekipie prowadzenie. Punkty Mazurczaka sprawiły, że po 30 minutach zielonogórzanie odskoczyli na 4 punkty.

Ostatnią część meczu zespół trenera Olivera Vidina rozpoczął od serii 9:0 i po trójce Krzysztofa Sulimy miał aż 13 punktów przewagi. Pojedyncze zagrania Kantera nie wystarczały do odrabiania strat. W końcówce to zielonogórzanie ciągle byli lepszą drużyną, mogąc liczyć na Zyskowskiego i Żołnierewicza. Ostatecznie  Zastal zwyciężył 103:90 i objął prowadzenie w ćwierćfinale.

1. mecz ćwierćfinałowy: Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 103:90 (20:23, 24:20, 32:29, 27:18)

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Zastalu.

Zastal Zielona Góra: Devyn Marble 28, Jarosław Zyskowski 18, Nemanja Nenadic 15, Andy Mazurczak 13, Przemysław Żołnierewicz 10, Dragan Apic 5, Krzysztof Sulima 5, David Brembly 3, Konrad Szymański 3, Ousmane Drame 3, Tony Meier 0, Devoe Joseph 0.

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 22, Aleksander Dziewa 19, Travis Trice 16, Kodi Justice 13, Łukasz Kolenda 10, Jakub Karolak 5, D'mitrik Trice 4, Martins Meiers 1, Michał Gabiński 0, Szymon Tomczak 0.