Brzydko jak... w Zgorzelcu. Wątpliwe wizytówki na wjeździe do Polski?

Piotr Słowiński, d | Utworzono: 2022-05-05 14:26 | Zmodyfikowano: 2022-05-05 14:28
A|A|A

(fot. Piotr Słowiński)

Wody Polskie poprosiły policję o usunięcie pojazdu i sprawdzenie właściciela, policja odmówiła. Wody Polskie skierowały sprawę do starostwa, które robi to, czego nie zrobiła policja, czyli ustaliło właściciela porzuconego samochodu. Usuwać go jednak nie zamierza.

Ręce rozkładają też urzędnicy z miasta odsyłając do Wód Polskich.

- To wstyd, że sprawa jest niezałatwiona - mówi pomysłodawca zagospodarowania Przedmieścia Nyskiego, Mirosław Fiedorowicz;

Mieszkańcy nie ukrywają, że to wstyd:

Wizerunkowym problemem dla Zgorzelca jest nie tylko przygraniczny wrak samochodu, ale też np. dawny dworzec Zgorzelec Miasto, którego ruina straszy przy trasie kolejowej z Niemiec do Polski. Obiekt był już dwa razy sprzedany z przeznaczeniem na centrum handlowe, ale dotąd się to nie udało.

Firma, która była ostatnim właścicielem obiektu jest we władaniu syndyka. Samorząd, który już raz budynek przejął za długi i sprzedał, czeka na decyzje sądowe w sprawie dworca. Na razie będzie on więc straszył. -Kolejny inwestor popadł w kłopoty z prawem, mówi mówi Renata Burdosz z urzędu miasta

Dworzec jest obecnie w rękach syndyka, a przeciw przedsiębiorcom, którzy mieli wybudować galerię, toczą się postepowania w sprawie stworzenia kredytowo-nieruchomościowej piramidy finansowej.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zniesmaczona
2022-05-11 15:00:44
z adresu IP: (46.148.xxx.xxx)
Ocena: 3
Poprostu WSTYD, nic nie robią włodarze miasta i gminy Zgorzelec ,tylko robią z NAS pośmiewisko, ale wyplaty biorą!!!!!Masakra brak słów. Tylko przepychanki ,nic Nowego!Panowie rządzący w Zgorzelcu dlaczego dajecie ,tematy takimi obrazkami!!Śmieją się z Nas za Nysy Łużyckiej
~DOLNOSLASKIE
2022-05-10 19:17:43
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ha byłem kilkanaście razy w tym mieście no idzie odczuć tam jeszcze czasy DDRu pksu nie ma i tak naprawdę dworca kolejowego z prawdziwego zdarzenia no też nie ma ci mieszkańcy żyją w swoim świecie i tak postrzegają nas inne kraje i czego oczekiwać jak mamy już na starcie wizytówkę jacy jesteśmy
~mieszkam tu
2022-05-10 12:40:15
z adresu IP: (46.148.xxx.xxx)
Ocena: 5
jedno z najgorszych miast jakie znam. gdyby nie rodzina, już dawno bym sie stad wyniósł. Policji brak, ludzie najgorsi z możliwych, bez empatii i bardzo roszczeniowi.
~Harry
2022-05-10 11:24:03
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
To kolejny bodziec dla wyborców by wreszcie wymienić ten samorząd na ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych, a przede wszystkim takich, którzy będą pełnić urząd dla mieszkańców. Obecni nadają się do zakładu karnego za to co przez lata robią z miastem i powiatem. Wystarczy pojechać do sąsiedniego Bolesławca by na każdym kroku dostrzec jak wygląda prawidłowo zarządzane miasto.
~Prawy
2022-05-08 22:56:59
z adresu IP: (85.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jutro wlece po niego...można bez problemu... ?
~I do Czech na weekend.
2022-05-05 21:07:45
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
Trzeba zrobić wszystko żeby odstraszyć bogatych niemieckich turystów. Po co Polsce biznes i turystyka.
~Obiektywny
2022-05-05 19:41:29
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
Straże miejskie rozwiązują takie problemy, ale zdaje się, że kilka lat temu radni Zgorzelca ją rozwiązali. Generalnie w Zgorzelcu daje się odczuć brak straży.
~Nabuchodosklerozor
2022-05-05 17:41:37
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ja chcecie mieć problemy rozwiązywane to zacznijcie nagradzać rozwiązywanie problemów a nie odbijanie piłeczki, co by przepisom stało się zadość.
~qrak
2022-05-05 16:12:50
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 6
klasyczne polskie odbijanie piłeczki... może dzieci posprzątają w ramach akcji sprzątanie świata