Niebezpieczne hobby jednego z mieszkańców Lubina. Kolekcjonował broń i materiały wybuchowe

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2022-06-23 13:10 | Zmodyfikowano: 2022-06-23 13:12
Niebezpieczne hobby jednego z mieszkańców Lubina. Kolekcjonował broń i materiały wybuchowe - fot. Policja
fot. Policja

O niebezpiecznych zamiłowaniach 46-letniego mieszkańca Lubina policjanci wiedzieli od dawna. Mężczyzna siedział już w więzieniu za posiadanie materiałów wybuchowych. Kiedy śledczy ustalili, że piroman znów może kolekcjonować broń - zatrzymali go pod pozorem kontroli drogowej. Miał przy sobie pistolet i naboje. Godzinę później w garażu zatrzymanego mundurowi znaleźli karabin i około tysiąca pocisków:

- Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, u którego w samochodzie znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką wraz z amunicją, oraz maczetę o długości ostrza około 40 cm. Następnie funkcjonariusze przeszukali garaż należący do tego mężczyzny. W pomieszczeniu tym kryminalni przechwycili kolejne sztuki broni -  w tym broń długą i ponad 1000 sztuk amunicji - podkreśla asp. sztab. Sylwia Serafin z lubińskiej komendy.

Jednak najpierw to pomieszczenie musieli przeszukać saperzy:

- Funkcjonariusze ujawnili materiały wybuchowe w postaci lasek dynamitu - aż 7,5 kilograma, wraz z zapalnikiem elektrycznym - co stwarzało realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców miasta. Wszystkie nielegalne przedmioty zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone - dodaje Sylwia Serafin.

Wśród zatrzymanych przedmiotów było również wiele podzespołów do broni różnego typu, a także... 22 kilogramy tytoniu bez akcyzy.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.