Przegrany pierwszy sparing wrocławian podczas obozu w Słowenii

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-06-29 20:05

W środowym meczu okazję do debiutu w barwach WKS-u otrzymał pozyskany z Chrobrego Głogów Michał Rzuchowski, a od pierwszej minuty zagrał także inny zakontraktowany latem zawodnik - Martin Konczkowski.

Wrocławianie dość szybko stracili bramkę. Już w 9. minucie Michał Szromnika, po dość problematycznym rzucie karnym, pokonał z 11 metrów Marko Docic.

Śląsk miał sporo czasu na odrobienie strat, ale piłkarze WKS-u rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W grze zespołu trenera Iva Djurdjevicia brakowało jakości i przyspieszenia. Zmiany przeprowadzone przez serbskiego szkoleniowca w przerwie nie poprawiły gry jego drużyny.

Najlepszą sytuację do wyrównania wrocławianie mieli w 74. minucie za sprawą Sebastiana Bergiera. Po rzucie rożnym napastnik WKS-u próbował sprytnie trącić piłkę w kierunku bramki rywala, ale został ostatecznie zablokowany przez obrońców.

Dla zespołu z Dolnego Śląska był to pierwszy sprawdzian podczas zgrupowania w Słowenii. Przed wyjazdem na obóz Śląsk wygrał z pierwszoligowym GKS Tychy 3:1. Wrocławianie mają w planach jeszcze cztery gry kontrolne, najbliższą - w sobotę. Rywalem będzie kolejny serbski zespół - Radnicki Nisz.

Śląsk Wrocław - FK Cukaricki (Belgrad) 0:1 (0:1)
Bramka: Marko Docić 9 (k)

Śląsk Wrocław: (I połowa) Michał Szromnik - Martin Konczkowski, Jehor Macenko (24, Szymon Michalski), Diogo Verdasca, Víctor García - Piotr Samiec-Talar, Adrian Łyszczarz, Szymon Lewkot (30, Javier Ajenjo Hyjek), Javier Ajenjo Hyjek (17, Michał Rzuchowski), Dennis Jastrzembski - Erik Exposito.

(II połowa) Józef Burta - Patryk Janasik, Konrad Poprawa, Łukasz Bejger, Olivier Wypart - Marcel Zylla, Adrian Bukowski (67, Karol Borys), Patrick Olsen, Petr Schwarz, Caye Quintana - Sebastian Bergier.