Głogów: Nowe miejsce do wypoczynku. W mieście powstanie przystań kajakowo-rowerowa

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2022-07-17 21:25 | Zmodyfikowano: 2022-07-17 21:34
Głogów: Nowe miejsce do wypoczynku. W mieście powstanie przystań kajakowo-rowerowa - fot. UM Głogów
fot. UM Głogów

Projekt, oprócz remontu budynku hotelowego, zakłada zagospodarowanie nadbrzeża z budową pomostów i utworzeniem wypożyczalni sprzętu wodnego. - Teraz ma powstać szczegółowa dokumentacja - tłumaczy Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. - Zadanie polegać będzie na rewitalizacji całej przestrzeni, zrobieniu przystani, ale także przebudowie, modernizacji całego budynku. Firma, która wygrała przetarg przystąpi do sporządzenia szczegółowej dokumentacji po to, żeby móc zrealizować to zadanie do przyszłego roku - dodaje.

- W dolnej kondygnacji będą mieściły się pomieszczenia techniczne związane z wypożyczalnią kajaków, będzie sala do spotkań, odczytów dotyczących Odry, a na ostatniej kondygnacji będą pokoje gościnne - wymienia prezydent Głogowa.

Początkowo projekt zakładał także budowę ścieżki rowerowej do Kotli, natomiast z uwagi na rosnące ceny zrezygnowano na razie z jej budowy. Miasto zapewnia jednak, że zostanie dobudowana w późniejszym terminie, w ramach innego zadania. Remont budynku wraz z zagospodarowaniem nadbrzeża i utworzeniem mariny ma kosztować 19,5 mln złotych, z czego 9,5 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ścieżka rowerowa do przystani, która połączy szlak rowerowy i wodny powstanie natomiast w ramach Dolnośląskiej Cyklostrady.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.