W końcu! Miedź wygrała pierwszy mecz w tym sezonie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-27 17:28
W końcu! Miedź wygrała pierwszy mecz w tym sezonie - fot. miedzlegnica.eu

Mecz znakomicie ułożył się dla legniczan. Po wyrzucie z autu Carlosa Julio Martineza przedłużoną przez Ilkaya Durmusa piłkę wolejem do siatki skierował Santiago Naveda, zdobywając swojego debiutanckiego gola w barwach Miedzi. Oba zespoły poszły na wymianę ciosów, a kibice oglądali ciekawe widowisko. Wszystko popsuła 31 minuta, gdy po analizie VAR Santiago Naveda otrzymał czerwoną kartkę. Meksykanin wybijał piłkę i siłą rozpędu po chwili trafił w rywala. Arbiter Wojciech Myć uznał to zagranie za nieprzepisowe… W 34 minucie po mocnym strzale zespół uratował Paweł Lenarcik.

Piorunujący był początek drugiej połowy. Tuż po wznowieniu gry byliśmy świadkami kolejnego debiutanckiego trafienia dla Miedzi, gdy Luciano Narsingh podwyższył prowadzenie zielono-niebiesko-czerwonych. Niestety odpowiedź gdańszczan była błyskawiczna. Ilkay Durmus z prawego narożnika pola karnego posłał piłkę przed bramkę. Tam był Maciej Gajos, który strzałem głową zdobył gola kontaktowego.

W 61 minucie futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Levent Gülen. Lechia zwietrzyła szansę grając w przewadze. Miedź próbowała się odgryzać. W 69 minucie zablokowany został strzał Huberta Matyni. Oba sztaby szkoleniowe wykorzystały limity zmian. Szczególnie Miedź potrzebowała więcej sił, grając z doliczonym czasem ponad godzinę w osłabieniu. Napór biało-zielonych nie ustawał, ale legniczanie mądrze ustawiali się w defensywie. Z kolei w 83 minucie główkował Kamil Zapolnik, ale Dusan Kuciak był na posterunku. W 89 minucie znów znakomicie interweniował Lenarcik.

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Gole: 1:0 Santiago Naveda (5), 2:0 Luciano Narsingh (46), 2:1 Maciej Gajos (47-głową).

Żółta kartka - Miedź Legnica: Olaf Kobacki, Levent Gulen. Lechia Gdańsk: Kristers Tobers, Ilkay Durmus, Dusan Kuciak. Czerwona kartka - Miedź Legnica: Santiago Naveda (31-faul).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 4 264.

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Martinez, Nemanja Mijuskovic, Levent Guelen, Hubert Matynia – Luciano Narsingh (62. Kamil Zapolnik), Jeronimo Cacciabue, Maxime Dominguez (62. Szymon Matuszek), Santiago Naveda, Olaf Kobacki (62. Maciej Śliwa) – Angelo Henriquez (82. Jens Martin Gammelby).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - David Stec (76. Christan Clemens), Kristers Tobers, Mario Maloca, Rafał Pietrzak (71. Conrado) – Ilkay Durmus, Tomasz Neugebauer (55. Marco Terrazzino), Jarosław Kubicki (71. Kacper Sezonienko), Maciej Gajos, Bassekou Diabate (55. Dominik Piła) – Łukasz Zwoliński.