Kilkadziesiąt osób pikietowało przed USK we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2022-09-23 17:30 | Zmodyfikowano: 2022-09-23 17:30
Kilkadziesiąt osób pikietowało przed USK we Wrocławiu - fot. Elżbieta Osowicz
fot. Elżbieta Osowicz

Protestujący domagali się dotrzymania umowy, zgodnie z którą szpital powiatowy miał być zapleczem kliniki i utrzymywać podstawowe oddziały. Tymczasem jak mówi Leokadia Pawliszak ze Stowarzyszenia Działań Obywatelskich, od 2021 kolejne oddziały są zamykane.

Protestujący są zaniepokojeni zamknięciem kolejnego oddziału, od 1 października nie będzie działała tam porodówka, wcześniej zamknięto chirurgię i pediatrię. Magdalena Krupa - przewodnicząca rady powiatu strzelińskiego - oczekuje wywiązania się przez wrocławski szpital z podpisanej notarialnie umowy.

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, dyrektor do spraw komunikacji Sebastian Drobczyński przekonuje, że nie ma planów likwidacji strzelińskiego ośrodka, ale potrzebne jest dostosowanie go do potrzeb.

Uniwersytecka klinika przekonuje, że zmiany są konieczne, bo obecnie ośrodek w Strzelinie przynosi straty. Każdego miesiąca to 800 tysięcy złotych. Kolejne rozmowy są w planach, ale niewykluczone, że strony spotkają się w sądzie, bo syndyk złożył pozew w sprawie niewywiązywania się z umowy.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

cz. 1

cz. 2

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~xx22022-09-24 10:30:57 z adresu IP: (2a00:f41:701a:9c7f:0:x:x:x)
szpital jest dla ludzi nie dla zysków. po to płaci się podatki zeby szpital byl. przeniesienie do wroclawia to jakieś nieporozumienie. może lepiej Strzelin zamknąć i przenieść ludzi do Wrocławia? przecież to miasto się nie opłaca.