Plaga kotów we Wrocławiu. Tak wiele ich jeszcze nie było

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2022-09-27 06:23 | Zmodyfikowano: 2022-09-27 06:26
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Huda Nur/Pixabay

Rada ds. Zwierząt działającej przy prezydencie miasta ocenia, że potrzebna jest systematyczna sterylizacja wolno żyjących kotów. Jak mówi Barbara Borzymowska, Rada w tej sprawie zamierza zwrócić się o pomoc do władz miasta:

Prezes Fundacji Koci zakątek Edyta Gal także przyznaje, że bez pomocy ze strony miasta trudno będzie zahamować rozmnażanie kotów.

Rozwiązaniem problemu byłaby systematyczna sterylizacji między innymi na terenie ogródków działkowych, do tego potrzebne są jednak pieniądze i miejsce, w którym koty mogłyby być przetrzymywane na czas leczenia.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Psychiatria
2022-09-29 07:41:04
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 1
JAKA OPOZYCJA ???
~wrocławianin
2022-09-28 10:52:00
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Radny Grzechnik ma rację mówiąc że "Miasto jest w ciężkiej sytuacji, tego nie będę podważał. Ale to nie wynika tylko ze wzrostu cen energii. To jest także wynik zaniedbań dynastii rządzącej Wrocławiem od 20 lat. W tłustych latach, zamiast spłacać długi, rolowaliście je i zaciągaliście nowe zobowiązania, zwiększaliście liczbę urzędników i koszty funkcjonowania gminy. Wydawaliście środki na zbędne imprezy i inwestycje"
~ekoeko
2022-09-28 10:44:50
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Plaga kotów we Wrocławiu. Tak wiele różnych plag we Wrocławiu nigdy nie było. $utryk źle zarządza Wrocławiem. Zdrojewski wróć!
~J-23
2022-09-27 15:59:24
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niech Ratusz zatrudni koty i weźmie je ,pod swoj parasol ochronny Nazwać ich "Brygada RR",do zwalczania szczurów, myszy... Których pełno lata ,po Wrocławskich śmietnikach i kamienicach Koszt ich utrzymania, na pewno się zwróci A nie przeznaczać, kasę miejską na "bzdety "Sutryka...
~Rozsądny
2022-09-27 12:29:22
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 8
Koty to ZWIERZĘTA!!! Do tego drapieżne, po co je trzymać w schronisku? Wiecie, że życie radzi sobie bez "pomocy" ludzi? We WRO na bank będą miały co żreć - kupa śmieci na podwórkach i szczurów
~Kasia
2022-09-27 10:03:01
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
jejciu ,a ten kotek powyżej czarny wyjątkowo śliczny ! smutny....takiego bym chciała
~Ewa
2022-09-27 09:41:50
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Problemem jest dokarmianie kotów na osiedlach dużych
~=o)
2022-09-27 06:35:35
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 1
Napoleon przywiózł?