Piąty mecz i piąta wygrana. Miedziowe umocniły się na prowadzeniu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-12 21:50 | Zmodyfikowano: 2022-10-12 21:50
Piąty mecz i piąta wygrana. Miedziowe umocniły się na prowadzeniu - fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianki na przedmeczową prezentację wyszły w okazjonalnych różowych koszulkach. Mistrzynie Polski kolejny rok wspierają akcję społeczną „Różowy październik”. To miesiąc podnoszenia świadomości na temat czynników ryzyka raka piersi, a różowa wstążka to symbol solidarności z kobietami.

Miedziowe rozpoczęły spotkanie Młynami znakomicie i już po trzech minutach prowadziły 4:0. W tym czasie aż trzykrotnie na listę strzelców wpisała się Emila Galińska, a jedną bramkę dorzuciła Joanna Drabik. Lubinianki grały twardo w obronie i nie pozwalały przebić się ofensywie przyjezdnych. Wynik po stronie koszalinianek dopiero w 7. minucie otworzyła Anna Mączka, ale to Zagłębie wciąż było na prowadzeniu. W pewnym momencie zawodniczki Młynów zniwelowały nieco straty, jednak podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały grę i znów odskoczyły na kilka trafień. W 20. minucie było już 14:8, ale Miedziowe nie zamierzały się zatrzymywać. Kolejne bramki rzucała Galińska, która w pierwszych trzydziestu minutach na listę strzelców wpisała się aż osiem razy. Łącznie Zagłębie w pierwszej połowie rzuciło 18 bramek, czyli dokładnie dwa razy więcej od rywalek.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia… Emilii Galińskiej. Rozgrywająca Zagłębia i reprezentacji Polski grała znakomicie i była nie do zatrzymania. Chwilę po wznowieniu gry przewaga Miedziowych wzrosła do dziesięciu trafień, a z biegiem czasu była jeszcze wyższa. Mistrzynie Polski na parkiecie grały prawdziwy koncert, dorzucając kolejne bramki i kreując kolejne efektowne i efektywne akcje. Dobra obrona, kolejne udane interwencje Moniki Maliczkiewicz oraz skuteczna gra ofensywa sprawiły, że Zagłębie spokojnie utrzymywało wysoką przewagę.

Dzięki wybranej Zagłębie umocniło się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. W kolejnym spotkaniu mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe ze swoim najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzowski tytuł. W czwartek, 20 października Miedziowe zagrają w Lublinie w prestiżowym starciu z MKS-em.

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 35:20 (18:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda 1, Pankowska 3, Kocińska, Sustkova 1, Górna, Drabik 3, Galińska 10, Michalak 6, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 7, Matieli 2, Milojević.

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk – Jura 1, Reichel, Urbaniak 1, Mączka 6, Lipok 1, Zaleśny 2, Harić 3, Horomańska, Kowalik 1, Rycharska 4, Żmijewska, Kubisova 1, Nowicka.

MVP meczu: Emilia Galińska (Zagłębie).