Udany rewanż MMTS-u. Chrobry pokonany w Kwidzynie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-05 17:30 | Zmodyfikowano: 2023-03-05 17:30
Udany rewanż MMTS-u. Chrobry pokonany w Kwidzynie - fot. chrobryhandball.pl
fot. chrobryhandball.pl

Początek meczu to przygniatająca przewaga kwidzynian, którzy starali się wykorzystywać każde potknięcie rywali. Do tego świetnie w bramce MMTS prezentował się Łukasz Zakreta, który chwilami stanowił przeszkodę nie do pokonania. W efekcie po kwadransie gry MMTS prowadził aż 8:2. Co więcej, dopiero chwilę później gracze Chrobrego zdobyli swoją pierwszą bramkę z gry. Kwidzynianie grali natomiast swoje, a po trzech trafieniach świetnie dysponowanego tego dnia Michała Potocznego, przewaga gospodarzy wzrosła do 7 bramek – 11:4. Wysokie prowadzenie utrzymało się jednak tylko do 22. minuty i wyniku 13:7. Wówczas znakomitą serię rozegrali głogowianie, którzy zdobyli 4 bramki z rzędu i na 4 minuty przed zakończeniem pierwszej zbliżyli się do gospodarzy na 2 trafienia – 13:11. Serię gości przerwał dopiero gol Michała Potocznego. Trzybramkowa różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie w grę gospodarzy coraz częściej wkradały się błędy i niedokładność. Goście natomiast, po trafieniach Jakuba Orpika, Oleksandra Tile i Wojciecha Styrcza, szybko odrobili straty (16:16). MMTS mógł jednak liczyć tego dnia na Michała Potocznego, który razem z Jakubem Szyszko, odpowiedzieli rywalom tym samym, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 19:16. I choć głogowianie zdołali jeszcze raz doprowadzić do remisu – 20:20, to MMTS wytrzymał napór przeciwnika i nie pozwolił rywalom na więcej. Na 4 minuty przed końcem meczu zespół z Kwidzyna prowadził już 26:21 i sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu wydawała się rozstrzygnięta. W ekipie trenera Vitalija Nata zawiodła przede wszystkim skuteczność i pomimo niezłej grze w obronie oraz dobrej postawie obu bramkarzy Chrobrego, lepsi okazali się rywale.

MMTS Kwidzyn – Chrobry Głogów 28:25 (16:13)

MMTS: Zakreta, Dudek – Kornecki 1, Grzenkowicz 1, Orzechowski 5, Kutyła 2, Majewski 2, Wawrzyniak, Potoczny 8, Szyszko 7, Jarosz 1, Landzwojczak, Jankowski 1.

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski, Zdobylak 3, Warmijak, Kosznik 2, Tilte 5, Orpik 1, Jamioł, Dadej 5, Matuszak 2, Otrezov, Styrcz 7, Paterek, Skiba.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.