Kobierki z ważną wygraną

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2023-04-01 18:39
Kobierki z ważną wygraną - fot. materiały prasowe PGNiG Superliga Kobiet

Wynik spotkania otworzyła Karolina Wicik, która chwilę później dała Kobierkom dwubramkowe prowadzenie (2-0 w 2’). Błyskawicznie wyrównały jednak przyjezdne. Szczególnie aktywny na początku meczu był duet Smolinh-Gliwińska (4-5 w 8’).

Kobierzyczanki nie miały problemów z wypracowaniem sobie sytuacji rzutowych, ale często były zatrzymywane przez Weronikę Kordowiecką. Po niecałym kwadransie bramkarka JKS-u miała na swoim koncie co najmniej pięć udanych interwencji. Jej koleżanki po drugiej stronie boiska radziły sobie równie dobrze i prowadziły dwoma trafieniami (6-8 w 16’). Różnicę tę powiększyły, kiedy Kobierki osłabione były dwoma wykluczeniami (6-9 w 18’). O czas poprosiła Edyta Majdzińska.

Strzelecką niemoc KPR-u przełamała Natalia Janas i to ona rzuciła bramkę kontaktową (10-11 w 22’). Dobrą zmianę między słupkami dała Patrycja Chojnacka i także dzięki jej interwencjom Kobierki powoli odrabiały straty i z czasem wyszły na prowadzenie (14-13 w 28’). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-15.

Po zmianie stron błyskawicznie wyrównały przyjezdne (16-16 w 31’). KPR zdobył pierwszą bramkę dopiero po pięciu minutach, kiedy to kolejny rzut karny wykorzystała Zorica Despodovska. To właśnie kobierzyczanki lekko dominowały na boisku. W tej części spotkania bardzo skuteczne były skrzydłowe – kończyły zarówno akcje pozycyjne, jak i szybkie kontrataki (24-21 w 46’).

W ostatnim kwadransie niezwykle skuteczna była Moniky Bancilon, która zdobyła siedem z ośmiu bramek zespołu. Jej trafienia pozwoliły JKS-owi na objęcie prowadzenia (26-27 w 53’). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały jednak gospodynie i ostatecznie to one zgarnęły komplet punktów. Mecz zakończył się wynikiem 30-29.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Natalia Janas, a indywidualną nagrodę w drużynie przeciwnej otrzymała Weronika Kordowiecka.

Kobierzyczanki po sobotnim spotkaniu zajmują trzecie miejsce w tabeli, a EUROBUD jest piąty.

Teraz w PGNiG Superlidze kobiet nastąpi przerwa świąteczno-reprezentacyjna. W jej czasie trzy zawodniczki Kobierek – Mariola Wiertelak, Aleksandra Olek i Aleksandra Tomczyk oraz Alekaandra Zimny z EUROBUDU wezmą udział w meczach kwalifikacyjnych do MŚ 2023.

KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław 30-29 (16-15)

Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas 6, Wiertelak 3, Kozioł 3, Ważna, Despodovska 5, Wicik 5, Domagalska 1, Macedo