Pokonały odwiecznego rywala i są coraz bliżej mistrzostwa

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-04-02 20:55 | Zmodyfikowano: 2023-04-02 20:55
Pokonały odwiecznego rywala i są coraz bliżej mistrzostwa - fot. zaglebie.lubin.pl

Tym razem kibice w Lubinie byli świadkami nieco bardziej wyrównanego meczu na szczycie, ale to znów Zagłębie było górą. Dodajmy, po raz trzeci w obecnym sezonie.

Oba zespoły zaczęły mecz od uważnej obrony. W efekcie czego przez pierwsze siedem minut oglądaliśmy tylko trzy bramki. Dwie z nich zdobyła Emilia Galińska, która w znakomitym stylu odpowiedziała na premierowe trafienie Magdy Więckowskiej. W dziesiątej minucie o czas dla gości poprosił Piotr Dropek, przy stanie 3:1 dla lidera PGNiG Superligi Kobiet. Mijały kolejne minuty, a bramek wciąż było mało, głównie za sprawą dobrej defensywy obu drużyn. Po pierwszym kwadransie to jednak aktualnie mistrzynie Polski prezentowały się lepiej, gdyż wygrywały 5:2. Chwilę później z dobrej strony pokazała się Romana Roszak, zdobywając trzy bramki z rzędu i dając swojej drużynie remis. Później to znów Zagłębie było stroną dominującą i odskoczyło na 2-3 bramki. Do przerwy lepiej prezentujące się Miedziowe wygrywały 13:11.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęły przyjezdne. Szczypiornistki z Lublina znów złapały kontakt, ale to Zagłębie cały czas było na prowadzeniu. Oba zespoły wciąż lepiej radziły sobie w defensywie, grając w tym elemencie gry bardzo uważnie. Trzynaście minut po wznowieniu gry Miedziowe powiększyły swoją przewagę do trzech bramek – 19:16 i wówczas o kolejny czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec MKS-u.  Nie pomogło to przyjezdnym, bo to nadal Zagłębie dominowało i dorzuciło kolejne bramki. Dziesięć minut przed końcem spotkania miejscowe wygrywały różnicą pięciu goli.

Ostatecznie lubinianki triumfowały wyraźnie 31:23, przybliżając się do trzeciego z rzędu, a czwartego w historii mistrzostwa Polski. Na 6 kolejek przed końcem sezonu Zagłębie już o 15 punktów wyprzedza drugi w tabeli zespół z Lublina.

Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 31:23 (13:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima - Galińska 8, Kochaniak-Sala 6, Michalak 6, Górna 3, Łabuda 3, Matieli 3, Bujnochova 1, Milojević 1, Drabik.

MKS: Wdowiak, Sarnecka, Gawlik - Roszak 8, Pietras 5, M. Więckowska 5, Noga 3, Masna 1, Tatar 1, Pastuszka, Płomińska, Rebicova.