Studenci PWr będą szukać min lądowych w Egipcie

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2023-04-25 09:27 | Zmodyfikowano: 2023-04-25 09:35
Studenci PWr będą szukać min lądowych w Egipcie - fot. Jakub Dworzecki
fot. Jakub Dworzecki

Studenci zbudowali łazik od zera. Ten jest wyposażony m.in. w wykrywacz metalu i GPS, a specjalne gąsienice pozwalają mu poruszać się, bo większości nawierzchni.

- Projekt był czasochłonny, ale było warto - mówi Wiktor Bajor z KoNaR-u:

- W takich warunkach studenckich, to tak naprawdę projekt jest rozwijany już wiele lat. Prawdopodobnie, gdybyśmy byli w stanie pracować nad nim na pełen etat, powstał o wiele szybciej. Aktualna wersja, to owoc dwóch lat pracy nad robotem.

Co więcej, robotem sterujesię za pomocą... kontrolera od konsoli (w przyszłości pojazd ma być autonomiczny).

- W tym też jest sposób, bo najlepsi gracze, są najlepszymi kierowcami - przekonuje Jakub Delikat z koła:

- Też jesteśmy graczami i najlepsi gracze, którzy spędzili dużo czasu przed konsolą są dobrymi kierowcami dla taki robotów. Mało czasu, ale jest pozytywnie, naprawdę. Myślę, że będziemy gotowi, chcemy go zdecydowanie wygrać.

Wyjazd inżynierów do Afryki jest możliwy, dzięki środkom pozyskanym z innych konkursów. Studenci są chociażby laureatami projektu "Najlepsi z najlepszych 4.0", organizowanego przez Ministerstwo Edukacji. Do Egiptu wybierają się w środę 26 kwietnia, ale to nie wszystko. Po tym konkursie czeka ich jeszcze podróż do Francji i Austrii, gdzie zaprezentują umiejętności swojego robota na terenie starej elektrowni atomowej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.