Superliga: porażka Zagłębia, wygrana Chrobrego

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-10-06 22:10 | Zmodyfikowano: 2023-10-06 22:29
Superliga: porażka Zagłębia, wygrana Chrobrego - fot. zaglebie.lubin.pl

Zagłębie Lubin

W 5. minucie 3:0, a po kolejnych kilku wynik wynosił 5:2. W tym momencie Piotrkowianin zanotował kilkuminutowy przestój, co wykorzystało Zagłębie, doprowadzając do remisu 5:5. W kolejnych fragmentach meczu gra się wyrównała i do momentu remisu 9:9 kibice oglądali wymianę ciosów. Od tego stanu Miedziowi zanotowali fatalną serię 0:6 i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy przegrywali 9:15. Piotrkowianin utrzymał wyraźne prowadzenie i do szatni schodził w dobrych nastrojach.

I tak naprawdę to wystarczyło, aby utrzymać kilkubramkową przewagę do końca. Znakomicie między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy Damian Chmurski, który został wybrany MVP spotkania. Zagłębie zagrało słabiej w obronie, notowało sporo strat i niewymuszonych błędów, co sprawiło, że Miedziowym nie udało się powalczyć o punkty i po dobrej serii czterech kolejnych meczów z punktami, teraz przyszła druga porażka z rzędu.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Zagłębie Lubin 32:28 (18:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Wawrzyniak 3, Doniecki 2, Stolarski 3, Matyjasik 5/3, Wadowski, Swat 5/1, Żyszkiewicz 4, Filipowicz, Pożarek, Mosiołek 5, Grzesik 1, Kowalski 3, Krajewski 1.

Zagłębie: Schodowski, Procho 1, – Stankiewicz 5, Hlushak 2, Rafał Krupa 4/1, Moryń 1, Paweł Krupa 1, Krysiak 3, Michalak, Drozdalski 4, Bekisz 3, Iskra 4, Pedryc, Rutkowski.

------------------------

Chrobry Głogów

Głogowianie szybko wypracowali sobie przewagę kilku bramek, pomagała szczególnie dobra gra w obronie. Unia starała się gonić, ale Chrobry, jak przystało na faworyta, spokojnie punktował rywali. W pewnym momencie głogowianie prowadzili nawet pięcioma bramkami, ale ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc 16:14.

W drugiej połowie gospodarze nie mieli nic do stracenia, ale Chrobry znów wykazał się doświadczeniem i pragmatyczną grą. Dość powiedzieć, że głogowianie ani razu w drugiej odsłonie nie pozwolili rywalom zbliżyć się na jeden punkt. Co więcej, w końcówce spotkania jeszcze powiększyli przewagę i ostatecznie triumfowali 32:27.

Grupa Azoty Unia Tarnów - KGHM Chrobry Głogów 27:32 (14:16).

Najwięcej bramek: dla Unii - Paweł Podsiadło 11, Aleksandr Buszkow 4, Dmitrij Smolikow 4; dla Chrobrego - Jędrzej Zieniewicz 8, Tomasz Kosznik 6, Wojciech Matuszak 6.