Superliga: Wygrana Chrobrego, porażka Zagłębia

PP/inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2023-09-02 20:00 | Zmodyfikowano: 2023-09-02 20:00
Superliga: Wygrana Chrobrego, porażka Zagłębia - fot. archiwum radiowroclaw.pl

Nie było niespodzianki w Lubinie, gdzie piłkarze ręczni Zagłębia, pomimo bardzo dobrych fragmentów w pierwszej połowie, ostatecznie ulegli wyżej notowanym rywalom z Płocka 23:41. Nafciarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzili już 6:1. Potem bramkową serię zaliczyli gospodarze, dzięki czemu złapali kontakt z aktualnymi wicemistrzami Polski. W 20. minucie było 10:12, ale czerwoną kartkę za faul otrzymał dobrze radzący sobie na parkiecie Patryk Iskra, na domiar złego lubinianie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Zagłębie potrafiło zdobyć bramkę w tej sytuacji, ale Wisła trafiła w tym czasie trzykrotnie. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy szczypiorniści z Płocka jeszcze odskoczyli i do przerwy wygrywali różnicą siedmiu trafień.

Tak jak zakończyła się pierwsza połowa, tak wyglądał początek drugiej. Płocczanie zdobywali kolejne bramki i powiększali przewagę. Niespełna siedem minut po zmianie stron Wisła wygrywała już 26:15. Druga część spotkania to już zdecydowana przewaga gości. Podopieczni Xaviego Sabate, podobnie jak w Piotrkowie Trybunalskim, zaliczyli rewelacyjne drugie trzydzieści minut i zwyciężyli bardzo pewnie.

W Głogowie szczypiorniści Chrobrego bez większych problemów uporali się natomiast z beniaminkiem z Legionowa. Wygrana zespołu Vitalija Nata mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby nie spora liczba błędów gospodarzy w tym spotkaniu.