Trudne zadanie szczypiornistek Zagłębia

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-10-28 07:21
Trudne zadanie szczypiornistek Zagłębia - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Największymi gwiazdami w Esbjerg są bez wątpienia rozgrywające reprezentacji Norwegii - Henny Reistad oraz Nora Mork. To właśnie szczególnie ta druga zawodniczka jest kojarzona jako jedna z najlepszych szczypiornistek świata w dziejach. Reprezentantka Norwegii zdobywała medale na mistrzostwach świata, Europy, a także na Igrzyskach Olimpijskich. Do tego ma na swoim koncie wiele tytułów klubowych, w tym te najcenniejsze, czyli triumfy w Lidze Mistrzyń.

W obecnym sezonie w barwach Esbjerg nie ma już najlepszej obrotowej minionego sezonu - Vilde Ingstad (CSM Bukareszt) oraz trenera Jespena Jensena, który po sześciu latach pracy na rzecz klubu chce poświęcić się reprezentacji Danii. Stery w klubie obejmie Szwed - Tomas Axner.

Team Esbjerg to czterokrotny mistrz Danii i dwukrotny wicemistrz swojego kraju oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Danii. Esbjerg dwukrotnie dotarł do Final Four EHF Champions League, a także dwukrotnie do finału Pucharu EHF. W ubiegłym sezonie Ligi Mistrzyń najbliższe rywalki Miedziowych zakończyły zmagania na czwartym miejscu w europejskiej elicie.

Początek starcia w hali RCS o godzinie 16.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.