Piłkarki ręczne Zagłębia wciąż bez wygranej w Lidze Mistrzyń

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2023-11-19 17:02
Piłkarki ręczne Zagłębia wciąż bez wygranej w Lidze Mistrzyń - fot. zaglebie.lubin.pl

Niepokonane w polskiej lidze i bez zwycięstwa w Lidze Mistrzyń lubinianki mecz z wicemistrzem Węgier rozpoczęły od straty dwóch goli, ale potem ciężar gry wzięły na siebie w ofensywie Karolina Kochaniak-Sala i Daria Michalak, a w bramce świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz. Dobra gra w obronie umożliwiła Zagłębiu skuteczne kontrataki, dzięki czemu w 10 min. lubinianki, po kolejnym trafieniu Michalak, po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 7:6, które 3 min. później zwiększyła Kochaniak-Sala.

Agresywna obrona gospodyń skutkowała dwoma wykluczeniami, a grające w przewadze Węgierki szybko odwróciły wynik (9:10), jednak waleczne lubinianki w 23 min. doprowadziły do remisu 13:13. Niestety, seria strat i niecelnych rzutów sprawiły, że grający w osłabieniu zespół z Węgier zdobył 4 gole z rzędu i w 27 min., trenerka Bożena Karkut poprosiła o czas. Po wznowieniu gry jej podopieczne zmniejszyły straty o jedną bramkę i do szatni schodziły przegrywając 15:18.

Po zmianie stron Zagłębie nie było w stanie wykorzystać ani gry w przewadze, ani rzutu karnego, a Ferencvárosi budował przewagę i w 40 minucie, przy stanie 17:24 trenerka Zagłębia znów przerwała grę, ale nic to nie dało. Po trzech kwadransach lubinianki przegrywały już 17:28 i dopiero 9 trafienie Kochaniak-Sali przerwało kilkuminutową niemoc strzelecką mistrzyń Polski. Węgierki kontrolowały grę do końcowej syreny i po raz drugi pokonały Zagłębie, tym razem 35:23.

Najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu była Karolina Kochaniak-Sala, która zdobyła 11 goli.

KGHM MKS Zagłębie Lubin - Ferencvarosi Budapeszt 23:35 (15:18).

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz – Karolina Kochaniak-Sala 11, Daria Michalak 5, Simona Szarkova 3, Kinga Grzyb 1, Adrianna Górna 1, Karolina Jureńczyk 1, Joanna Drabik 1, Daria Przywara 0, Karin Bujnohova 0, Natalia Pankowska 0, Aneta Promis 0, Aleksandra Zych 0.

Ferencvarosi Budapeszt: Blanka Bode-Biro - Andrea Lekic 7, Greta Marton 7, Angela Malestein 5, Emily Bolk 4, Dragana Cvijic 4, Julia Harsfalvi 2, Anett Kovacs 2, Katrin Klujber 1, Petra Simon 1, Beatrice Edwige 1, Anna Kukely 1, Anett Kisfaludy 0.
Karne minuty: Zagłębie - 6, Ferencvarosi - 6.