Już za kilka dni polecimy z Wrocławia do Seulu

Beata Makowska, WK | Utworzono: 2023-10-29 07:23 | Zmodyfikowano: 2023-10-29 07:24
Już za kilka dni polecimy z Wrocławia do Seulu - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

Odległość jaką pokona wynosić będzie ponad 8 tysięcy kilometrów. Połączenie ma ogromne znaczenie biznesowe i turystyczne dla Wrocławia. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą najnowocześniejszym samolotem świata - Boeingiem 787-8 Dreamliner.

- Loty zaplanowano raz w tygodniu, w piątki – powiedział prezes wrocławskiego portu lotniczego, Cezary Pacamaj:

- Jest sporo mieszkańców Korei, którzy pracują i mieszkają na Dolnym Śląsku i użyłem takiego sformułowania, że obywatelom Korei mieszkającym w Polsce na Dolnym Śląsku, a także i naszym obywatelom to połączenie się po prostu należy.

Z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wynika, że w Polsce jest 587 spółek z kapitałem koreańskim, z czego aż 284 - czyli blisko połowa - działa właśnie na Dolnym Śląsku. 

- To połączenie będzie także szansą dla dolnośląskich firm – mówi Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska:

- Nasze firmy, które przecież mogą lokować się na terenie Korei. To nie tylko lokalizacja firm na terenie Dolnego Śląska, ale także fantastycznych dolnośląskich firm, na terenie Korei. Będziemy to mocno wspierać, chociażby takimi programami jak Going Global.

Dreamliner 787-8 połączy stolice Dolnego Śląska i Korei Południowej raz w tygodniu. Samolot wystartuje z Wrocławia o godz. 16:25 i dotrze na miejsce o godz. 11:25 lokalnego czasu następnego dnia.

Reklama