Osłabiony Śląsk nie dał rady w Toruniu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2023-12-17 20:20
Osłabiony Śląsk nie dał rady w Toruniu  - fot. Twitter/WKS Śląsk Wrocław

Początek spotkania był wyrównany - po trafieniu Wojciecha Tomaszewskiego gospodarze potrafili mieć przewagę, a po chwili i akcji Hassaniego Gravetta to wrocławianie zdobywali prowadzenie. Obie ekipy nie potrafiły jednak zbudować większej różnicy na swoją korzyść. Ostatecznie dzięki trójce Andrija Wojnałowicza po 10 minutach było 20:22 dla Śląska.

Drugą kwartę Polski Cukier rozpoczął od serii 9:0 i po trójce Huberta Lipińskiego był już lepszy o siedem punktów. Dopiero późniejsze trafienia z dystansu Wojnałowicza i Mateusza Zębskiego oznaczały kolejny remis. Aktywny Aljaz Kunc dał po chwili przewagę ekipie z Torunia, ale jak się okazało - znowu tylko na chwilę. Po kolejnym rzucie Zębskiego pierwsza połowa zakończyła się remisem po 44.

W drugiej połowie Arriva kilka razy wychodziła na nieco wyższe prowadzenie, ale wicemistrzowie Polski za każdym razem wracali do gry i do ostatniego gwizdka mieli szansę na dogrywkę, a nawet wygraną. Pomocną dłoń do wrocławian w samej końcówce wyciągnął najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy Trey Diggs, który w ostatnich kilkunastu sekundach spudłował aż 3 z 4 rzutów wolnych. Goście nie trafili jednak ostatniego rzutu, oddanego niemal z końcową syreną i przegrali trzema punktami.

Trener WKS-u Jacek Winnicki gratulował gospodarzom. Kilka lat temu sam z powodzeniem pracował w Toruniu, a w niedzielę przyczyn porażki prowadzonego przez siebie obecnie Śląska upatrywał m.in. w nietrafionych wolnych w newralgicznych momentach spotkania.

- Wracaliśmy kilka razy do gry. Nawet w końcówce, gry przegrywaliśmy już 10 punktami. Podnieśliśmy się i mieliśmy swoje szanse. Zdecydowały drobne koszykarskie rzeczy np. przegrane zbiórki. Gratuluję moim zawodnikom walki. Przez cały mecz byliśmy w grze - ocenił Winnicki.

Arriva Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 78:75 (20:22, 24:22, 11:7, 23:24)

Polski Cukier: Trey Diggs 22, Aljaz Kunc 19, Arik Smith 15, Wojciech Tomaszewski 7, Bartosz Diduszko 5, Goran Filipovic 4, Aaron Cel 3, Hubert Lipiński 3, Mate Vucic 0.

Śląsk: Mateusz Zębski 15, Daniel Gołębiowski 13, Andrij Wojnałowycz 12, Hassani Grevett 10, Arciom Parachouski 9, Dusan Miletic 8, Aleksander Wiśniewski 5, Michał Sitnik 3, Oskar Hlebowicki 0.