Otwarcie brakującego odcinka obwodnicy Leśnicy

Mateusz Florczyk, BM | Utworzono: 2023-11-24 15:36 | Zmodyfikowano: 2023-11-24 15:37
Otwarcie brakującego odcinka obwodnicy Leśnicy - Fot: Mateusz Florczyk
Fot: Mateusz Florczyk

- Teraz zjeżdżając z ul. Kosmonautów, ominiemy centrum Leśnicy, a obwodnicą dojedziemy do ul. Średzkiej, co znacznie zredukuje problematyczne zatory - mówi prezydent miasta Wrocławia, Jacek Sutryk.

- Do standardu dwupasmowej i dwukierunkowej mamy ten odcinek od Pilczyc do ulicy Nila-Fieldora oraz nową ulicę 11 Listopada, którą dojedziemy albo do Portu Lotniczego, albo włączymy się w istniejący fragment obwodnicy Leśnica Aleje Kaczorowskiego, omijając Leśnicę, wyjedziemy z Wrocławia.

- Do tej inwestycji dodano również elementy dla pieszych oraz rowerzystów, które mają poprawić funkcjonowanie na tym obszarze – dodaje Jacek Sutryk.

- Poza drogami powstały ścieżki rowerowe oraz chodniki, tysiące nowych nasadzeń oraz wiadukt w ciągu ul. 11 Listopada, o tyle ważny, że autobusy linii 107 i 148 nie będą musiały zatrzymywać się na przejazdach kolejowych, ale będą mogły płynnie przejeżdżać nad torami.


Wraz z otwarciem nowej trasy, część ul. Żernickiej, między torami kolejowymi a Halicką, przestanie być główną arterią komunikacyjną. Stała się ślepą ulicą, a trasa z Żernik do Złotnik zostanie przekierowana przez ul. Jerzmanowską i 11 Listopada. MPK również wprowadzi zmiany w trasach autobusów. Mimo piątkowego, oficjalnego otwarcia, fragment obwodnicy będzie dostępny dla kierowców od soboty.

Reklama