RWK: Retrospektywa Wima Wendersa, Smart7, Erynie i historyczne spojrzenie na Napoleona

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2023-12-07 17:32 | Zmodyfikowano: 2023-12-07 17:32
RWK: Retrospektywa Wima Wendersa, Smart7, Erynie i historyczne spojrzenie na Napoleona - Fot. mat prasowe
Fot. mat prasowe

W Kinie Nowe Horyzonty rusza retrospektywa Wima Wendersa. Przegląd pięciu filmów wraz z krótkimi wstępami w formie wykładu wideo przybliży sylwetkę reżysera i wprowadzi w tematykę dzieła, a także pozwoli osadzić je w szerszym, często podróżniczym kontekście. Na wydarzenie zaprasza Piotr Czerkawski:

W tym tygodniu we Wrocławiu odbyło się międzynarodowe spotkanie organizatorów festiwali filmowych Smart7. Rozmawiano o promocji i możliwościach imprez filmowych pod przewodnictwem wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty. O wydarzeniu rozmawiamy z dyrektorem Nowych Horyzontów Marcinem Pieńkowskim:

Dr Tomasz Wysłobocki z  Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozmawiamy o filmie "Napoleon". Jak prawdziwa jest ekranizacja Ridleya Scotta, czy Napoleon jest zgodny z wiedzą historyczną, co się udało, a co nie wyszło? 

"Erynie" na podstawie prozy Marka Krajewskiego trafiły na Netflixa. Polski serial radzi sobie znakomicie i jest jednym z najchętniej oglądanych seriali na platformie. O serialu rozmawiamy z producentem - Marcinem Kurkiem:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.