Koszykarki Ślęzy wygrywają po raz dziewiąty w sezonie

Piotr Pietraszek, Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-01-07 21:55 | Zmodyfikowano: 2024-01-07 21:55
Koszykarki Ślęzy wygrywają po raz dziewiąty w sezonie - zdjęcie ilustracyjne (fot. Ślęza Wrocław)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Ślęza Wrocław)

Zespół Arkadiusza Rusina tylko przez pierwszych kilkanaście minut miał więcej problemów z drużyną z Mazowsza, która wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Mówi o tym zawodniczka Ślęzy, Martyna Pyka:

Słaby początek drugiej kwarty w wykonaniu wrocławianek sprawił, że po 13 minutach miejscowe nieoczekiwanie przegrywały 22:28. Ślęza szybko się pozbierała i na koniec tej odsłony wypracowała sobie już 14-punktową przewagę.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się pierwszych 5 minut trzeciej kwarty. Koszykarki z Wrocławia wygrały ten okres gry 11:0 i zwiększyły przewagę do 25 punktów. Już do końca zespół trenera Rusina kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, ostatecznie wygrywając różnicą aż 38 punktów.