Polacy tuż za podium w sztafecie PŚ w saneczkarstwie

BT, PAP | Utworzono: 2024-01-08 07:01
Polacy tuż za podium w sztafecie PŚ w saneczkarstwie - Klaudia Domaradzka - fot. Sandro Halank/Wikimedia Commons
Klaudia Domaradzka - fot. Sandro Halank/Wikimedia Commons

Biało-czerwoni startowali w składzie: Klaudia Domaradzka i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz dwójki Nikola Domowicz - Dominika Piwkowska i Wojciech Chmielewski - Jakub Kowalewski.

Niemcy uzyskali 0,043 s przewagi nad Austriakami, 1,251 nad Amerykanami oraz 4,690 nad Polakami, którzy z kolei wyraźnie wyprzedzili ekipy Ukrainy i Chin. Nie ukończyli konkurencji Łotysze i Włosi, a Rumuni zostali zdyskwalifikowani.

Była to druga w sezonie rywalizacja sztafet. W grudniu w kanadyjskim Whistler Polacy zajęli siódme miejsce.
Wcześniej w niedzielę w jedynkach mężczyzn triumfował lider klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec Max Lengenhan, z przewagą 0,176 nad Włochem Dominikiem Fischnallerem oraz 0,182 nad Łotyszem Kristersem Aparjodsem. Sochowicz był 22. ze stratą 2,071 s.

W sobotę w dwójkach Chmielewski i Kowalewski oraz Domowicz i Piwkowska zajęli 13. miejsca, a w jedynce kobiet Domaradzka była 23.

W dwójkach mężczyzn zwyciężyli Austriacy Juri Gatt i Riccardo Schoepf, uzyskując w dwóch ślizgach przewagę 0,066 s nad liderami klasyfikacji generalnej PŚ Niemcami Tobiasem Wendlem i Tobiasem Arltem. Na trzecim stopniu podium stanęli kolejni Niemcy Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz, tracąc 0,091 s. Chmielewski i Kowalewski stracili do zwycięzców 1,257 s.

W dwójkach kobiet triumfowały liderki klasyfikacji generalnej Niemki Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal, z przewagą 0,024 s nad Włoszkami Andreą Voetter i Marion Oberhofer oraz 0,044 nad Austriaczkami Seliną Egle i Larą Michaelą Kipp. Domowicz i Piwkowska były wolniejsze o 2,064 s.

W jedynce zwyciężyła Austriaczka Madeleine Egle, wyprzedzając o 0,029 s liderkę PŚ Niemkę Julię Taubitz. Trzecie miejsce, ze stratą 0,305 s, zajęła kolejna Austriaczka Hannah Prock. Domaradzka straciła do triumfatorki 2,555 s.

Kolejne zawody Pucharu Świata, połączone z mistrzostwami Europy, odbędą się w przyszły weekend w Innsbrucku.