Piłkarki ręczne z Lubina z szesnastą wygraną w sezonie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-21 21:35
Piłkarki ręczne z Lubina z szesnastą wygraną w sezonie - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Mecz zaczął się od szybkiego 3:0 dla Miedziowych i kiedy wydawało się, że lubinianki będą systematycznie powiększać przewagę, JKS doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie. To obudziło mistrzynie kraju. Od momentu 7:6 dla jarosławianek grało już praktycznie tylko Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej swoja moc pokazały zwłaszcza w drugim kwadransie pierwszej połowy. W końcówce tej części spotkania lubinianki straciły tylko jedną bramkę, rzucając w tym czasie sześć i do przerwy przyjezdne wygrywały różnicą czterech trafień.

Szczypiornistki Zagłębia poszły za ciosem i po rozpoczęciu drugiej połowy szybko dorzuciły kilka bramek, co sprawiło, że ich przewaga wzrosła do dziecięciu trafień. Nie zatrzymania były Karolina Kochaniak-Sala i Daria Michalak, a w końcówce spotkania na listę strzelczyń wpisywały się również zmienniczki. Ostatecznie, lubinianki wygrały bardzo pewnie w Jarosławiu, odnosząc już szesnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Handball JKS Jarosław - KGHM MKS Zagłębie Lubin 16:31 (8:12)

JKS: Musakova, Kordowiecka - Kostuch 5, Byzdra 3, Guziewicz 3, Skubacz 2, Galas 1, Matuszczyk 1, Szczotka 1, Kozimur W., Luberecka, Strózik.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz - Michalak 8, Kochaniak-Sala 7, Drabik 3, Górna 3, Bujnochova 2, Matieli 2, Pankowska 2, Jureńczyk 1, Milczarczyk 1, Przywara 1, Zych 1.