"Oczko" Zagłębia. Miedziowe wygrywają po raz 21. w sezonie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-26 18:45 | Zmodyfikowano: 2023-03-26 18:45
"Oczko" Zagłębia. Miedziowe wygrywają po raz 21. w sezonie - fot. zaglebie.lubin.pl

Mecz otworzyły dwa trafienia, najskuteczniejszej tego dnia w ekipie z Jarosławia, Aleksandra Zimny. Przyjezdne szybko odrobiły stratę (Adrianna Górna, Daria Michalak), a w piątej minucie Miedziowa wyszły na pierwsze prowadzenie (2:3). Nerwowość w grę miejscowych wkradła się tylko na krótką chwilę. Po kolejnych bramkach Zimny oraz dwóch golach Lesii Smolinh w 11. minucie, przy stanie 6:3 dla JKS-u, o czas poprosiła Bożena Karkut.

Na kolejną przerwę nie trzeba było długo czekać. Niewiele ponad dwie minuty później swoje zawodniczki wezwał do siebie trener jarosławianek, Michał Kubisztal. Skuteczność  jego zespołu wyraźnie spadła, co odzwierciedlał wynik. Choć piłkarki ręczne z Lubina również popełniały sporo błędów, w 22. minucie po golu Joanny Drabik zdołały doprowadzić do remisu 9:9.

Rzut Emilii Galińskiej dał drużynie gości prowadzenie i rozpoczął tym samym dobrą serię lubinianek (10:13). Choć gospodynie walczyły o odzyskanie prowadzenia, a w ostatnich sekundach trafiła Katarzyna Kozimur, pierwsza połowa meczu lepiej zakończyła się dla Zagłębia (13:15).

Drugą połowę od udanej akcji rozpoczęły lubinianki, ale dobrą zmianę w ekipie JKS-u dała Karolina Mokrzka. To między innymi za sprawą jej udanych akcji mistrzynie kraju przez 10 minut po zmianie stron nie potrafiły odskoczyć od rywalek. Dopiero od 41. minuty ekipa Miedziowych przejęła kontrolę nad meczem i zbudowała czterobramkową przewagę (23:27). Lubinianki w końcówce spotkania zagrały jeszcze podkręciły tempo – utrzymały wysoką skuteczność w ataku, a nie do zatrzymania była Aneta Łabuda. To właśnie skrzydłowa gości ustaliła ostateczny wynik rywalizacji (29:33).

Niepokonane w tym sezonie Zagłębie zdecydowanie prowadzi w tabeli Superligi. Zespół z Lubina o 12 punktów wyprzedza najgroźniejszego rywala, MKS Lublin.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 29:33 (13:15)

JKS: Kucharczyk, Kordowiecka – Zimny 8, Mokrzka 4, Nesciaruk 3, Dorsz 3, Smolinh 2, Wołownyk 1, Gliwińska 2, Bancilon 3, Kozimur 3, Strózik.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Galińska 5, Kochaniak-Sala 3, Bujnochova 2, Matieli 4, Górna 3, Łabuda 8, Michalak 5, Drabik 3, Milojević, Pankowska, Sustkova, Kocińska.

MVP meczu: Aleksandra Zimny (JKS).