"Ośmiu Wspaniałych". Uczniowie nagrodzeni za inicjatywy społeczne

Ewa Zając, GN | Utworzono: 2024-05-16 06:41 | Zmodyfikowano: 2024-05-16 06:43
"Ośmiu Wspaniałych". Uczniowie nagrodzeni za inicjatywy społeczne - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

832 wolontariuszy z 23 wrocławskich szkół zaangażowało się w różne inicjatywy społeczne na rzecz swojego środowiska. Najbardziej aktywni uczniowie zostali docenieni w corocznym konkursie „Ośmiu Wspaniałych". Wśród nagrodzonych był Jędrzej Mastyna z liceum nr II, który wolontariat łączy z harcerstwem:

- Bardzo mocno wyciskające emocje i generalnie zaangażowanie. Jest to ciężkie po prostu, jak ma się tylu młodych podopiecznych. Każda zbiórka, każda rozmowa powoduje to, że wyrosną na lepszych chłopaków, że będą bardziej ogarnięci fizycznie, psychicznie, duchowo. Że będą właśnie sami chcieli się angażować i pomagać.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Wielkiej Ratusza, laureaci otrzymali z rąk prezydenta Jacka Sutryka pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Z okazji jubileuszowej 30. edycji podziękowania i wyróżnienia otrzymały także osoby, które przez ostatnie lata zaangażowane były w organizację i promocję "Ośmiu Wspaniałych", wśród nich był wieloletni przewodniczący komitetu organizacyjnego Bogdan Aniszczyk:

- W tych newralgicznych momentach jak pandemia czy wojna na Ukrainie ten wolontariat wzrastał w takiej postaci już masowej. Ważne, że ci młodzi ludzie pomagają sobie nawzajem nie licząc na nic. Tylko na to, co tutaj stale się powtarzało - jeśli odpowiedzią jest uśmiech, to już wystarcza.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.