Gol Mroza nie wystarczył. Zagłębie uległo w stolicy

PP/PAP | Utworzono: 2024-05-25 21:30
Gol Mroza nie wystarczył. Zagłębie uległo w stolicy - fot. zaglebie.com

Zagłębie już dawno zapewniło sobie utrzymanie i chciało przedłużyć serię czterech zwycięstw. Miedziowi mali także nadzieję na poprawienie wyjątkowo niekorzystnego bilansu z Legią, która wygrała siedem ostatnich starć.

Już w siódmej minucie Josue podał do Marca Guala, który wbiegł w pole karne i wykorzystując niezdecydowanie obrońców Zagłębia strzelił gola na 1:0. Legioniści dążyli do podwyższenia prowadzenia.
Bartosz Kapustka w 10. min strzelił po ziemi, ale Jasmin Buric złapał piłkę. Potem bramkarz Zagłębia skutecznie interweniował po strzale głową Artura Jędrzejczyka oraz zatrzymał Guala, który znalazł się w podobnej sytuacji jak na początku meczu, ale tym razem został zatrzymany przez Burica.

Goście odważniej zaatakowali dopiero po dwóch kwadransach. Około 30. min bramkarz gospodarzy Kacper Tobiasz musiał dwukrotnie interweniować po groźnych uderzeniach Marka Mroza i Bartosza Kopacza. Były to najlepsze okazje Miedziowych w pierwszej połowie.

Później Ryoya Morishita stanął oko w oko z Buricem, ale z metra trafił wprost w bramkarza. W 40. min Josue zanotował drugą asystę, a Gual strzelił drugiego gola. Portugalczyk posłał precyzyjne podanie do Hiszpana, który z zimną krwią ograł Michała Nalepę i podwyższył na 2:0.

Gual jeszcze w pierwszej połowie mógł uzyskać hat-trick, ale zza pola karnego strzelił w środek bramki, co nie mogło zaskoczyć Burica.

Druga połowa była zdecydowanie mniej intensywna. Gospodarze, zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia, nie narzucali wysokiego tempa. Lubinianie zdołali to wykorzystać w 76. min. Piłkarze Legii stracili piłkę na swojej połowie. Przed polem karnym ustawiony był Marek Mróz, który precyzyjnym strzałem obok lewego słupka zdobył bramkę kontaktową. Zagłębie przejęło inicjatywę i miało szansę na uzyskanie remisu. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Ostatecznie zespół Waldemara Fornalika przegrał 1:2 z dorobkiem 47 punktów zakończył sezon na ósmym miejscu.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Marc Gual (7), 2:0 Marc Gual (40), 2:1 Marek Mróz (76).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Artur Jędrzejczyk, Jan Ziółkowski, Steve Kapuadi - Ryoya Morishita, Josue (90. Quendrim Zyba), Juergen Elitim, Bartosz Kapustka (61. Filip Rejczyk), Yuri Ribeiro - Marc Gual, Maciej Rosołek (10. Wojciech Urbański).

Zagłębie Lubin: Jasmin Buric - Bartosz Kopacz (85. Bartłomiej Kłudka), Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek - Marek Mróz, Kacper Chodyna (90+3. Patryk Kusztal), Tomasz Makowski (72. Juan Munoz), Damian Dąbrowski, Mateusz Wdowiak (46. Tomasz Pieńko) - Dawid Kurminowski (72. Filip Kocaba).

Żółte kartki - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Josue; KGHM Zagłębie Lubin: Dawid Kurminowski, Tomasz Makowski, Filip Kocaba.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 26153.