Absolutorium dla Jerzego Łużniaka. Koalicja za, PiS przeciw - Radio Wrocław

Absolutorium dla Jerzego Łużniaka. Koalicja za, PiS przeciw

Maciej Ryłkiewicz
Maciej Ryłkiewicz, MF
| Roku temu, 2025-06-18, 07:47
Absolutorium dla Jerzego Łużniaka. Koalicja za, PiS przeciw - Rada miejska Jelenie Góry przyznała absolutorium prezydentowi miastafot. Maciej Ryłkiewicz
Rada miejska Jelenie Góry przyznała absolutorium prezydentowi miastafot. Maciej Ryłkiewicz

O plusach i minusach władzy prezydenta mówi jego przewodniczący, Ireneusz Łojek:

- Uruchomienie w końcu, po wielu latach programu budownictwa komunalnego. Natomiast to są bardzo małe kroczki. Jelenia Góra potrzebuje zdecydowanej dynamiki. Będą nas objeżdżać inne miasta. Zostaniemy miastem średniej wielkości, które będzie jak dotychczas około tysiąca mieszkańców rocznie.

Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak mówi z kolei o trudnym roku oraz opóźnieniach w inwestycji spowodowanych powodzią.

- Nawiązując do powodzi, no to niestety część przesunęła się ze względu właśnie na tę powódź, ale praktycznie nie było takich inwestycji, których nie zrealizowaliśmy, a jak je zrealizowaliśmy to z pewnym opóźnieniem, jak na przykład estakadę.

Dodatkowo radni przegłosowali projekt ustawy w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego z wykonania budżetu Miasta Jelenia Góra za rok 2024. Swój sprzeciw wyrazili radni PiS, którym nie podoba się sposób zarządzanie miastem przez prezydenta. 

- To jest jego ostatnia kadencja. Powinien wyciągnąć otwartą dłoń nie tylko do opozycji, ale również do tych, którzy przedstawiają inny punkt widzenia. Rozszerzyć przestrzeń do konsultacji społecznych, a nie forsować uparcie tylko i wyłącznie swoją wizję. - mówi Mariusz Gierus z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Dochody budżetowe Jeleniej Góry za rok 2024 wyniosły ponad 825 milionów złotych, a wydatki 860. Zadłużenie ratusza wynosi teraz ponad 350 milionów złotych.

Przeczytaj także: Dolny Śląsk pojawi się na targach EXPO 2025 w japońskiej Osace. To duża szansa dla przedsiębiorców z regionu


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gienek 2025-06-18 11:47:57 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:79e3:x:x:x)
Czyli prezydent nie jest z PiSu. Dlatego pys głosował przeciw.