Na to czekali sportowcy ze Stronia Śląskiego. Otwarto halę odbudowaną po powodzi
W Stroniu Śląskim otwarto odbudowaną po powodzi halę sportową. Wyremontowano ją przy wsparciu darczyńców. Remont objął wymianę parkietu, odnowienie ścian, a także odbudowę zniszczonego zaplecza i szatni. Jak przyznał Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego, sportowcy znowu mają komfortowe warunki:
– Już ten element mamy przygotowany do funkcjonowania. Mam nadzieję, że będzie teraz zapełniony, że już drużyny, które są tutaj, i kluby sportowe, które działają na terenie gminy, ale też zewnętrzne, które przyjeżdżają do nas, będą miały to miejsce do rozgrywania zawodów różnego typu czy trenowania.
Odbudowa strońskiej hali sportowej kosztowała pół miliona złotych. Darczyńcy wsparli odbudowę kwotą 300 tys. złotych.
Sprawdź też: Zamiast 200 metrów, na działki mają 3 kilometry. Mieszkańcy Lwówka Śląskiego czekają na odbudowę kładki po powodzi
Miejscowi sportowcy "wracają do domu"
Jak powiedział Radiu Wrocław Grzegorz Pałys, trener siatkarskiego Klubu Sportowego „Kryształ” Stronie Śląskie, to jest „powrót do domu":
– Liga męska przetrwała przez determinację. Jeździliśmy po halach okolicznych wiosek, tam trenowaliśmy. Powrót na swoją halę to jednak jest powrót do domu. Parkiet jest dużo lepszy niż był. Mega fajnym elementem jest, że zrobili nam różnicę boiska siatkarskiego. Jest to naprawdę przyjemne, przyjemniej się wtedy gra.
Pierwszy turniej siatkarski młodziczek rozegrano już w dniu ponownego otwarcia hali. Jak przyznały Radiu Wrocław zawodniczki Lena i Dorota z Klubu Sportowego „Kryształ” Stronie Śląskie, brakowało takiego miejsca do treningów:
- Na pewno jest ten komfort. Jak jest większa sala, to jest lepiej.
- Trenowaliśmy w sali w szkole i myślę, że teraz, jak jest tutaj ta hala, to będzie wygodniej.
- Podłoga mi się bardzo podoba, bo się fajnie ślizga i nie jest tak, że jak przejedziesz ręką, to masz tak, że ci krew leci po małym przetarciu.
Hala będzie służyła nie tylko mieszkańcom gminy Stronie Śląskie, ale też gościom, którzy będą trenować w Stroniu Śląskim.
W regionie: Jaka przyszłość czeka punktowce w Lubinie? Urzędnicy chcą wyburzyć, mieszkańcy walczą o ich zachowanie
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


