Na autostradzie A4 pojawi się kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Ruszyły prace - Radio Wrocław

Na autostradzie A4 pojawi się kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Ruszyły prace

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| Pół roku temu, 2025-12-04, 10:28
Na autostradzie A4 pojawi się kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Ruszyły prace - Między węzłami Krzyżowa i Krzywa na autostradzie A4 zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości.
Między węzłami Krzyżowa i Krzywa na autostradzie A4 zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości.
Fot. RW / Google Street View

W 2025 roku na Dolnym Śląsku pojawiły się dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości. Od niedawna kierowcy muszą się pilnować na autostradzie A4 (między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice) oraz Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (między węzłami Wrocław Północ i Wrocław Lotnisko). Na liście nowych planowanych OPP jest jeszcze fragment autostrady A4 między węzłami Krzyżowa i Krzywa. W tym miejscu prędkość pojazdów będzie mierzona na odcinku 10 kilometrów. Ze względu na brak pasa awaryjnego obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 110 km/h.

Ważne: Surowy wyrok po 33 latach. Romuald Ł. i Zbigniew K. skazani za zabójstwo pracownika kantoru w 1992 roku

Wykonawcę obowiązuje termin uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości do czerwca 2026 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że - tak jak w przypadku wcześniej wspomnianych miejsc - uda się uruchomić go znacznie wcześniej. W czwartek GDDKiA poinformowała o utrudnieniach przy węźle Krzywa na jezdni w kierunku Zgorzelca - zablokowano tam jeden pas ruchu. Związane jest to z montażem fundamentów pod bramownice właśnie dla planowanego odcinkowego pomiaru prędkości.

Wojciech Król, rzecznik prasowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, w rozmowie z Radiem Wrocław przyznaje, że obecnie nie jest w stanie podać przybliżonego terminu uruchomienia OPP w tym miejscu. Po zakończeniu prac przez wykonawcę zostaną wykonane odbiory, a następnie CANARD poinformuje o uruchomieniu odcinkowego pomiaru prędkości na mediach społecznościowych. My oczywiście również będziemy wracać do tej sprawy na portalu Radia Wrocław.

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia na drodze? A może stoisz w korku i chcesz przestrzec innych kierowców? Zadzwoń na telefon drogowy Radia Wrocław: 71 339 33 55.

Na drogach: "Dziewczyno, zepsułaś mi dzień". 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych we Wrocławiu. Trwają poszukiwania sprawcy


Komentarze (24)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jerzy 2026-04-03 11:09:36 z adresu IP: (171.22.xxx.xxx)
Pomiary zmniejszają wypadki o 30% ??? to jakiś żart, wystarczy popatrzeć co dzieje się na odcinku Kostomłoty - Kąty Wroc. wypadki jak były tak są a zatory większe niż jak nie było odcinka pomiarowego. To tylko i wyłącznie sięganie do naszych kieszeni dla ratowania dziury w budżecie.
~Trasa 2026-01-03 10:30:42 z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Przecież ten system łapie tylko tych co łamią prawo. Spokojnie nic się nie stanie normalnym kierowcom
~Tusk 2025-12-10 13:15:18 z adresu IP: (2a01:112f:4601:1600:d0dc:x:x:x)
Walka z polskimi kierowca na polecenie wiadomo kogo nadal realizowana?
~Fred 2025-12-05 11:56:41 z adresu IP: (37.4.xxx.xxx)
Nie macie na co wydawac naszych pieniedzy??? Czy ktos zrobil badaia? Wg. mojej oceny glownym powodem i tak niewielu wypadkow na tym odcinku sa kiepskie zjazdy na kilka lat temu wybudowane centrum obslugi podroznych. Najlepiej byloby wydluzyc pasy do zjazdu i wjazdu i OPP nie bedzie potrzebny. Inna rzecz, ze biorac kase z KPO nie macie prawa czerpac korzysci z wykonania. Na co wiec pojda pieniadze z mandatow, do budzetu nie moga zgodnie w warunkami projektow unijnych!!!
~Fred 2026-01-05 18:57:53 z adresu IP: (37.4.xxx.xxx)
Odpowiedz ~wowka54r. zaraz za zjazdem z A4 na POP Krzywa, jest ostry zjazd w dół na drogę gminną z bardzo wąskim tunelem pod A4, jak kilka ciężarówek utknie pod tunelem to korek murowany
~wowka54r. 2025-12-06 20:49:35 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
@Fred pasy są wystarczająco długie. Większość kierowców popełniła zasadniczy błąd w zachowaniu w strefie węzła! Zobacz oznakowanie na Śląsku. I najważniejsze w tej strefie nie wyprzedzamy, umożliwiamy zjazd na lewy pas!
~Wro 2025-12-05 11:56:10 z adresu IP: (2a09:bac2:4f9b:2a0::x:x:x)
I bardzo dobrze, świetny bat na kierowców i regulator płynności ruchu.
~Marian z lasu 2025-12-05 09:53:37 z adresu IP: (178.10.xxx.xxx)
To nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa, to tylko kolejny sposób na dojenie kasy. Trzeci odcinkowy pomiar prędkości na odcinku 100km. Ktoś się zawsze nadzieje.
~Jaś Fasola 2025-12-05 09:27:47 z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Żenada! Ludzi za durniów mają! Wuje!
~Cień 2025-12-05 08:50:38 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Widać, że budżet się sypie. Odcinkowe Punkty Podatkowe (OPP) powstają szybciej niż cokolwiek innego w tym nieszczęsnym państwie z tektury.
~Zyg 2025-12-05 07:52:33 z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
1 OPP zwiększa płynność z jazdy i zmniejsza liczbę wypadków o 30 procent jeśli chodzi o ten odcinek A4. Budowa nowej A4 jest kluczowa bo droga nie jest autostrada realnie i tu masz absolutną rację. I to że główną przyczyną wypadków jest ogromne natężenie ruchu. Wydaje się że na A 4 powinny być znaki dynamiczne takie jakie często widać w DE
~Łupić 2025-12-10 13:16:32 z adresu IP: (2a01:112f:4601:1600:d0dc:x:x:x)
30 procent a gdyby dodać kolejny pas było by 90 czy 100?
~Anpl 2025-12-05 00:15:35 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
To nie jest autostrada wcale . Taka jak w De przynajmniej . To tyłu pl
~Jan 2025-12-04 22:27:09 z adresu IP: (91.94.xxx.xxx)
Czekam aż zamontują wszędzie. I milion fotoradarów. Może w końcu będzie spokojnie!
~Ewa 2025-12-04 21:45:32 z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Oszaleli już całkiem z tym wariactwem...
~Pigula 2025-12-04 19:49:35 z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Kiedy budowa nowej autostrady , Hitlerówka niech zostanie to zabytek i droga expresowa , nie da się dokleić nowego pasa , powinnonsoe zbudować nową a4 w nowym miejscu
~wowka54r. 2025-12-06 20:45:25 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Chyba młody jesteś, to jest zupełnie nową nawierzchnia położona na podmurówce grubości 1500. mam. Od granicy do granicy. Wychodzi na to, że Piguła jest jeszcze starsza niż ja i jeszcze jakimś cudem trafia w klawiaturę. Jest ostatnią żyjącą osobą używającą nazwy hitlerówka . Na marginesie błagam z małej litery, po polsku.
~Wro 2025-12-05 11:58:35 z adresu IP: (2a09:bac2:4f9b:2a0::x:x:x)
Do wowka-> na całym odcinku Wro do rozjazdu z A18. Tylko nawierzchnia jest wymieniona. Cała pozostała infrastruktura i układ drogowy jest po hitlerowski. Na jednym ze słupów wiaduktów jest nawet napis cyrylicą "Jedziemy na Berlin" :) pomnik historii
~wowka54r. 2025-12-05 09:29:22 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Matko boska a na jakim odcinku jest jeszcze "hitlerówka"? Co jarasz?
~Stanislaw 2025-12-04 17:28:42 z adresu IP: (193.186.xxx.xxx)
Lepiej jakby zbudowali 3 pas ruchu ale oni nie są od tego, by dbać o zdrowie i bezpieczeństwo podróży tylko aby łupić bliźniego
~maciek 2025-12-04 17:09:54 z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Wyremontujcie tę drogę a nie tylko te pomiary stawiacie, które de facto tylko zmniejszają płynność jazdy i powodują zatory. A wypadki jak były tak są, także nie widzę tu zbytniej poprawy bezpieczeństwa, co ponoć te pomiary miały jako cel główny.
~123 2025-12-04 10:58:30 z adresu IP: (2405:8100:8000:5ca1::x:x:x)
Lokalne pachołki globalistów biorą sie za nas gruntownie. Hodowlana trzoda ("obywatele") musi czuć karzącą rękę unijnego neofaszyzmu na grzbiecie.
~Wosiek 2025-12-04 14:39:07 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Kolego polecam Ci ten wasz wspaniały sojusz za wschodnią granicą. A jak wybrałeś baranów beż komunikacji języka by nas Ciebie reprezentowali w tej strasznej Uni, to właśnie spójrz w lustro jakim jesteś rozsądnym człowiekiem!!¡
~Logik 2025-12-04 10:55:53 z adresu IP: (2a00:f41:70a9:b9b5:7809:x:x:x)
Czyli wychodzi na to, że modernizacja A4 polega na montowaniu pomiarów.