Sprawdźcie, jak zwierzęta z wrocławskiego zoo radzą sobie z upałami! - Radio Wrocław

Sprawdźcie, jak zwierzęta z wrocławskiego zoo radzą sobie z upałami!

Beata Makowska
Beata Makowska
| Wczoraj, 20:00
Sprawdźcie, jak zwierzęta z wrocławskiego zoo radzą sobie z upałami! – Sprawdźcie jak zwierzęta z wrocławskiego ZOO radzą sobie z upałem
Sprawdźcie jak zwierzęta z wrocławskiego ZOO radzą sobie z upałem
/fot. ZOO Wrocław

Tygrysy korzystają z kąpieli w basenach na wybiegu. Podobnie wilki, słonie czy niedźwiedzie. Kotiki, które w wodzie przebywają większość dnia dodatkowo dostają lody.

Zamrożone ryby w kostkach lodu to idealny sposób na schłodzenie się. Zwierzęta, które nie jedzą mięsa, dostają zamrożone owoce. Szczególnie małpy cieszą się z takich chłodzących przekąsek.

Mimo, że wiele gatunków zwierząt zamieszkujących wrocławski zwierzyniec w naturze ma tolerancję tak wysokich temperatur, to jak informują pracownicy wrocławskiego zoo, każdy podopieczny ma stały dostęp do świeżej wody do picia oraz zacienionych miejsc, a w najgorętsze godziny niektóre gatunki mogą schować się na chłodnych zapleczach.

- Dbamy też o dodatkowe orzeźwienie - przygotowujemy lodowe przysmaki, baseny, oczka oraz kurtyny wodne, które przynoszą ulgę nawet w największy skwar - informują pracownicy zoo.

Dodatkowo przypominają zwiedzającym, że wybierając się do zoo, trzeba pamiętać o nakryciu głowy i wodzie, którą ugasimy pragnienie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim. Techniki eksperymentalne w kryminalistyce już od października


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.