Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania. Zobacz dramatyczne nagranie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 1:40 w nocy. Policjanci patrolujący okolicę jako pierwsi dotarli do budynku przy ulicy Bolesławieckiej we Wrocławiu. Tam w jednym z mieszkań na czwartym piętrze wybuchł pożar.
Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do akcji, która odbywała się w trudnych warunkach. W mieszkaniu rozprzestrzeniał się ogień, a dym ograniczał widoczność i utrudniał oddychanie.
- W pewnym momencie mundurowi spostrzegli na podłodze starszego mężczyznę, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić mieszkania. Policjanci narażając swoje zdrowie, a nawet życie weszli do środka i wyciągnęli poszkodowanego w bezpieczne miejsce oraz udzielili mu niezbędnej pomocy - relacjonuje kom. Wojciech Jabłoński z KMP we Wrocławiu.
Poszkodowany trafił do szpitala, a około 20 innych osób z czwartego piętra zostało ewakuowanych przez strażaków, którzy w międzyczasie pojawili się na miejscu. Z kolei policjanci potrzebowali pierwszej pomocy z uwagi na toksycznie działanie dymu. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
Nagranie z interwencji opublikowała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu:
Sprawdź też: To nie koniec sprawy wypadku w Bardzie? Rodzina kierowcy złożyła zawiadomienie przeciwko... szpitalowi
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

