Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania. Zobacz dramatyczne nagranie - Radio Wrocław

Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania. Zobacz dramatyczne nagranie

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| 5 godzin temu
Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania. Zobacz dramatyczne nagranie - Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania.
Policjanci wyciągnęli mężczyznę z płonącego mieszkania.
Fot. KMP we Wrocławiu

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 1:40 w nocy. Policjanci patrolujący okolicę jako pierwsi dotarli do budynku przy ulicy Bolesławieckiej we Wrocławiu. Tam w jednym z mieszkań na czwartym piętrze wybuchł pożar.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do akcji, która odbywała się w trudnych warunkach. W mieszkaniu rozprzestrzeniał się ogień, a dym ograniczał widoczność i utrudniał oddychanie.

- W pewnym momencie mundurowi spostrzegli na podłodze starszego mężczyznę, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić mieszkania. Policjanci narażając swoje zdrowie, a nawet życie weszli do środka i wyciągnęli poszkodowanego w bezpieczne miejsce oraz udzielili mu niezbędnej pomocy - relacjonuje kom. Wojciech Jabłoński z KMP we Wrocławiu.

Poszkodowany trafił do szpitala, a około 20 innych osób z czwartego piętra zostało ewakuowanych przez strażaków, którzy w międzyczasie pojawili się na miejscu. Z kolei policjanci potrzebowali pierwszej pomocy z uwagi na toksycznie działanie dymu. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Nagranie z interwencji opublikowała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu:

Sprawdź też: To nie koniec sprawy wypadku w Bardzie? Rodzina kierowcy złożyła zawiadomienie przeciwko... szpitalowi


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.