Pilotaż na placu Solnym przedłużony. Zakaz wjazdu nocą i w weekend przez kolejne tygodnie

Pilotaż ograniczający ruch na pl. Solnym i ul. Kiełbaśniczej we Wrocławiu przedłużony do końca wakacji. Został on wprowadzony po rozmowach z mieszkańcami, restauratorami, hotelarzami, policją i strażą miejską. Zakaz wjazdu obowiązuje od poniedziałku do czwartku w godz. 22.00–5.00 oraz od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do godz. 5.00. Przedstawiciele Rady i Zarządu Osiedla Stare Miasto podkreślają, że mieszkańcy chcieli przedłużenia tego rozwiązania.
Przestrzegania nowych zasad pilnują straż miejska i policja. Jak podkreślają strażnicy, większość kierowców stosuje się do ograniczeń, a liczba interwencji jest niewielka. Na plac Solny i Kiełbaśniczą mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy, przedsiębiorcy i goście hoteli. Dla klientów całodobowych kwiaciarni przygotowano specjalne miejsca parkingowe typu Flower&Ride przy ulicach Gepperta i Ofiar Oświęcimskich. Po zakończeniu wakacji miasto ponownie zapyta mieszkańców i przedsiębiorców o opinie dotyczące przyszłości tego rozwiązania.
Ważne: Koncert Sanah, mecz żużlowców i początek remontu na Trzebnickiej. W weekend duże zmiany w MPK Wrocław
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

