Kolejny odcinek Promenady Staromiejskiej do rewitalizacji. Prace ruszą jeszcze latem - Radio Wrocław

Kolejny odcinek Promenady Staromiejskiej do rewitalizacji. Prace ruszą jeszcze latem

Dawid Dettlaff
Dawid Dettlaff
| Dzisiaj, 10:55
Kolejny odcinek Promenady Staromiejskiej do rewitalizacji. Prace ruszą jeszcze latem - Kolejny etap rewitalizacji Promenady Staromiejskiej przed nami.
Kolejny etap rewitalizacji Promenady Staromiejskiej przed nami.
Fot. Dawid Dettlaff

Kolejny etap Promenady Staromiejskiej zostanie zrewitalizowany. Zakres inwestycji obejmie przebudowę i wyrównanie ścieżek, poprawę odwodnienia i zagospodarowanie wody deszczowej, zwiększenie powierzchni zieleni oraz nasadzenia. Prace rozpoczną się tego lata – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej:

- Planujemy rewitalizację kolejnego odcinka Promenady Staromiejskiej. Mamy Promenadę Staromiejską bardzo ładną wzdłuż NFM. Robiliśmy fragmencik promenady, strefę wyjściową przy pomniku Chrobrego. No i przystępujemy do nieco droższego elementu, robimy spory odcinek od Piotra Skargi do ul Oławskiej.

Całkowita wartość projektu wynosi 10 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 5 mln zł.

PRZECZYTAJ: Twierdza Srebrna Góra na liście UNESCO? Pomóc mają Włosi i Niemcy


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~~Pod 2026-06-28 13:59:07 z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Podwale prosi o pomstę z uwagi na kiepski stan drzewostanu