Tytuł nie dla wrocławian - Pantery pokonane w Gdyni

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-08-02 21:49 | Zmodyfikowano: 2014-08-02 21:53

To drugi tytuł wywalczony przez tę drużynę - wcześniej Seahawks triumfowali w 2012 roku, kiedy na Stadionie Narodowym zwyciężyli 52:37 Warsaw Eagles.

Wrocławianie, którzy okazali się najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, byli faworytami meczu o złoto. Pierwsze dwie kwarty nie obfitowały w akcje punktowe. Pantery na półmetku przegrywały 1 punktem. Przełomowa dla losów mistrzostwa okazała się trzecia część spotkania, przegrana przez wrocławian 6:21. W ostatniej kwarcie goście zaprezentowali się znacznie lepiej w ofensywie, zdobywając 20 punktów, ale nie nie udało im się odrobić strat.

Panthers po raz pierwszy wystąpili w finale Topligi. Wcześniej tytuły mistrzowskie zdobywały trzy inne drużyny z Wrocławia, nieistniejące już: The Crew (2 razy), Devils i Giants.