Futbolowa gwiazda z Niemiec zagra we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-12-12 10:46 | Zmodyfikowano: 2014-12-12 10:47
A|A|A

2500 zdobytych jardów, 42 przyłożenia i wicemistrzostwo Niemiec - to bilans Marcusa Simsa w sezonie 2014. W nadchodzących rozgrywkach będzie on reprezentować barwy wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim.

Sims po udanych występach w uniwersyteckiej drużynie z południowej Dakoty, trafił do ekipy Schwabisch Hall Unicorns. Niemiecki zespół m.in. dzięki jego dobrej postawie dotarł do finału ligi GFL, czyli najsilniejszej ligi futbolu amerykańskiego w Europie. Marcus zakończył sezon jako najlepszy punktujący i najlepszy running back (biegacz) ligi.

Przejście Simsa do ekipy Panthers to bez wątpienia duże wzmocnienie drużyny z Wrocław. To świetny zawodnik, który jednocześnie jest w stanie znakomicie wkomponować się w styl gry drużyny oraz taktykę nowego trenera głównego Nicolasa Johansena. Przed zawodnikiem jednak trudne zadanie. Na swojej pozycji zastępuje Jamala Schultersa, który był ulubieńcem kibiców we Wrocławiu. Marcus będzie miał za zadanie prowadzić ofensywę Panthers razem z Kyle’m Israelem, amerykańskim rozgrywającym, który podpisał kontrakt z klubem kilka dni wcześniej. To jednak nie koniec ruchów transferowych w klubie. Działacze wrocławskich Panter zapowiadają wzmocnienia zarówno zawodnicze, jak również w sztabie trenerskim.

Marcus Sims pojawi się we Wrocławiu pod koniec stycznia i od razu rozpocznie treningi z drużyną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama