Mistrzostwa czas zacząć! Na początek zagramy z Niemcami

Robert Skrzyński Doha | Utworzono: 2015-01-16 09:57 | Zmodyfikowano: 2015-01-16 10:01

Areną meczu z Niemcami będzie Lusail. Hala zlokalizowana na środku pustyni, ponad 20 km od centrum Doha. Może pomieścić 15 tysięcy ludzi, ale wczoraj na uroczystości otwarcia i pierwszym meczu Kataru z Brazylią nie zdołała się wypełnić.

Polacy pracujący w Katarze bilety już dawno kupili. Podobnie jak grupa polskich kibiców, która ma dotrzeć do Doha z kraju.

Rywali znamy bardzo dobrze. Dwukrotnie pokonaliśmy Niemców w eliminacjach do tych mistrzostw. Tak w Gdańsku jak i Magdeburgu rywalizacja była bardzo zacięta - biało - czerwoni oba spotkania wygrali różnicą jednej bramki. Znamy się świetnie i nikt nikogo nie zaskoczy zapowiada Krzysztof Lijewski:

Po zakończeniu eliminacji na skutek dziwnej decyzji IHF okazało się, że jednak Niemcy w mistrzostwach zagrają a zabraknie na nich Australii.

Trener Michael Biegler zdecydował, że z 18 zawodników, których zabrał do Kataru w tym spotkaniu nie zagrają bramkarz Marcin Wichary i rozgrywający Piotr Masłowski. Dla selekcjonera naszej kadry, ale także dla Andrzeja Rojewskiego, który w przeszłości grał w reprezentacji Niemiec będzie to mecz szczególny.

Wagę spotkania znają też nasi reprezentanci. Wygrana może otworzyć nam drogę do zajęcia przynajmniej drugiego miejsca w grupie i lepszego rozstawienia przed rywalizacją w fazie pucharowej. Awans do ćwierćfinału jest celem podstawowym. Taki rezultat zagwarantuje nam prawo gry w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich. Dobry start w mistrzostwach jest niezwykle ważny przyznaje Karol Bielecki:

Czas zatem postawić pierwszy krok. Początek meczu o 17 czasu polskiego w Lousail.

Doha, Robert Skrzyński, Radio Wrocław

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.