Wyjazdowa niemoc przełamana: Wygrana Śląska w Szczecinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-01-18 21:57 | Zmodyfikowano: 2015-01-18 21:59

Były gracz Turowa Zgorzelec pozwolenie na grę we wrocławskim klubie uzyskał w piątek. Krótki okres treningów z nowym zespołem nie przeszkodził mu jednak w bardzo dobrym występie w Szczecinie. Były reprezentant Polski zakończył mecz z dorobkiem 10 punktów i 8 asyst. Szczególnie efektownym trafieniem Wiśniewski popisał się tuż przed końcem drugiej kwarty, gdy umieścił piłkę w koszu po rzucie z ponad 9 metrów.

Wrocławianie wygrali w pełni zasłużenie, prowadząc od pierwszej akcji do końcowej syreny. Tylko raz, w 5. minucie, był remis 6:6. Goście przewagę wypracowali sobie pod koniec inauguracyjnej kwarty, gdy po rzutach wolnych Denisa Ikovleva prowadzili 20:10.

Podopieczni Emila Rajkovicia twardą i konsekwentną grą w obronie skutecznie zatrzymywali większość ataków rywali. Nie potrafił na nią znaleźć skutecznej recepty nowy trener Wilków - Serb Mihailo Uvalin. Mimo to zespół beniaminka dwukrotnie zbliżał się do wrocławian (w 2. i 3. kwarcie) na dystans 4 punktów. Po raz ostatni sztuka ta udała się szczecinianom w 28 minucie (48:52). Do końca tej części gry trafiali już jednak tylko gracze Śląska, którzy cały czas kontrolowali sytuację na parkiecie.

W czwartej kwarcie ekipa trenera Rajkovicia nadal była skuteczniejsza od gospodarzy i powiększała swoje prowadzenie. Wrocławianie grali bardzo zespołowo i zdominowali walkę na deskach. Duży wkład w sukces Śląska miał Aleksandar Mladenović. Serbski środkowy zagrał najlepszy mecz w tym sezonie – zdobył 28 punktów i zanotował dziewięć zbiórek. Dwucyfrową zdobycz punktową oprócz Mladenovicia i Wiśniewskiego zanotowali ponadto w ekipie gości Ikovlev i Vuk Radivojevic.

Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 68:86  (12:20, 16:21, 20:17, 20:28)

Wilki Morskie Szczecin: Trevor Releford 14, Witalij Kowalenko 14, Paweł Kikowski 13, Killian Larson 8, Marcin Flieger 6, Uros Nikolic 5, Radosław Bojko 4, Karol Pytyś 4, Mike Rosario 0.

Śląsk Wrocław: Aleksandar Mladenovic 28, Denis Ikovlev 12, Łukasz Wiśniewski 10, Vuk Radivojevic 10, Roderick Trice 6, Robert Skibniewski 6, Lawrence Kinnard 6, Jakub Dłoniak 3, Michał Gabiński 3, Robert Tomaszek 2.