Omelko z brązem, Krawczuk i Sobera tuż za podium

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-07 20:30 | Zmodyfikowano: 2015-03-07 21:22

Zawodnik AZS AWF, który rok temu stanął na najniższym stopniu podium ME w sztafecie 4x 400 metrów, srebro przegrał o zaledwie 0,01 sek.! O tyle właśnie na mecie wyprzedził go drugi w finale Belg Dylan Borlee. Rafał Omelko uzyskał wynik - 46,26 sek., który jest jego nowym rekordem życiowym. Najszybszy w finale był reprezentant gospodarzy Pavel Maslak. Czasem 45,33 sek. Czech ustanowił rekord halowych mistrzostw kontynentu. Tuż za podium uplasował się kolejny wrocławski czterystumetrowiec Łukasz Krawczuk ze Śląska.

W sobotę brązowe medale zdobyli też inni reprezentanci Polski - Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Mistrzami Europy zostali odpowiednio Rosjanka Maria Kuczyna i Francuz Renaud Lavillenie.

W obu finałach startowali wrocławianie. W skoku wzwyż Justyna Kasprzycka z AZS AWF w trzecim skoku zaliczyła 194 cm. i została sklasyfikowana szóstej pozycji. Na czwartym miejscu w rywalizacji tyczkarzy uplasował się kolega klubowy Kasprzyckiej - Robert Sobera, który w swojej najlepszej próbie uzyskał 580 cm. Wrocławianinowi do miejsca na podium zabrakło 5 cm.