Kolarze CCC Polkowice jeżdżą w Hiszpanii i we Włoszech

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-03-26 19:43 | Zmodyfikowano: 2015-03-26 19:46
A|A|A

Settimana Coppi e Bartali

Dolnośląskim kolarzom lepiej poszło we Włoszech. Tam rywalizowano dziś na dwóch etapach. Przed południem zawodnicy mieli do przejechania 99,5km odcinek. Najszybszy na trasie był reprezentant gospodarzy Manuel Belletii z grupy Southeast. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Grega Bole z CCC Polkowice.

Popołudniu odbyła się jazda drużynowa na czas. W niej dolnośląska grupa okazała się najlepsza. CCC w składzie: Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś, wyprzedziło o sekundę grupę Sky i o cztery sekundy MTN-Qhubeka. Druga drużyna CCC (Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikołaj Michajłow), zajęła dziesiąte miejsce, tracąc dwadzieścia sekund do swoich kolegów.

W związku z tym, że Włoch - Davide Rebellin przekroczył jako pierwszy linię mety został nowym liderem wyścigu. Drugi jest Tomasz Kiendyś, a trzeci Jarosław Marycz.

Wyścig Settimana Coppi e Bartali potrwa do 29 marca.

 

Dookoła Katalonii

Dużo mniej udany dla naszych kolarzy był czwarty, królewski etap wyścigu rozgrywanego w Hiszpanii. Maciej Paterski, który jeszcze przed dzisiejszym startem zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, spadł znacząco w stawce. Kolarz CCC Polkowice najtrudniejsze chwile przechodził w połowie wyścigu - podczas podjazdu pod Alt de Coubet. Ostatecznie do mety dojechał dopiero na 87 miejscu. W klasyfikacji generalnej spadł na 60 pozycję.

Najlepszy na trasie był dzisiaj Tejay van Garderen (BMC Racing Team). Amerykanin wyprzedził Australijczyka - Richiego Porte (Sky) oraz trójkę zawodników - Hiszpana Alberto Condtadora (Tinkoff-Saxo), Irlandczyka Daniela Martina (Team Cannondale-Garmin) i Holendra - Wilco Keldermana (Team Lotto NL-Jumbo). Najlepszy z Polaków Rafał Majka był 34. (Tinkoff-Saxo). Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 67 miejsce, Marek Rutkiewicz był 82. (CCC), Adrian Honkisz 115. (CCC), a Sylwester Szmyd 120. (CCC).

W klasyfikacji generalnej Majka jest 34., Niemiec 48., Paterski 60., Szmyd 97., Rutkiewicz 114., Honkisz 120.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama