Nasi piłkarze ręczni bez szans w Mielcu i Kielcach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-28 20:49

Śląsk Wrocław, który w tym tygodniu pokonał u siebie wyżej notowany MMTS Kwidzyn, przegrał w Mielcu ze Stalą 25:35. Od początku spotkania ton rywalizacji nadawali gospodarze. Wrocławianie byli bliscy remisu w 16 minucie pojedynku, kiedy to dwie bramki z rzędu rzucili Bartosz Wróblewski i Maciej Ścigaj. Stal prowadziła wówczas 8:7. Był to jednak ostatni dobry moment gości w pierwszej połowie. Do końca odsłony na parkiecie dominowali mielczanie, którzy do szatni schodzili z 7-bramkową zaliczką. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Piotra Przybeckiego nie potrafili zmniejszyć dystansu. W samej końcówce Stal powiększyła przewagę do 10 goli.

Stal Mielec - Śląsk Wrocław 35:25 (18:11)

Stal: Nikolić, Lipka - Wilk 3, Janyst 5, Krieger, Sobut 7, Obiała 6, Szpera 3, Basiak 2, Gliński 5, Chodara 4

Śląsk: Cudić, Prus - Kryński 4, Herudziński 1, Garbacz, Jarowicz, Miszka 5, Adamuszek 4, Radojević 5, Wróblewski 1, Ścigaj 4, Białaszek 1, Telepnev

Zagłębie Lubin poległo na parkiecie mistrza Polski. Podopieczni trenera Szafrańca przegrali w Kielcach z Vive 34:48. Mistrzowie Polski grali bez kilku swoich czołowych zawodników - m.in. Mateusza Jachlewskiego, Denisa Bunticia, Tobiasa Reichmanna, Krzysztofa Lijewskiego oraz Julena Aguinaglde. Mimo to niepokonani z lidze kielczanie nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem 22. zwycięstwa w sezonie. Już do przerwy gospodarze prowadzili 23:13. Lubinianie nie potrafili zatrzymać przede wszystkim Manuela Strleka i Ivana Cupicia. Duet ten w sumie zdobył aż 25 goli dla mistrza Polski. Najskuteczniejszymi zawodnikami Zagłębia byli Michał Stankiewicz oraz Faruk Halilbegović autorzy siedmiu trafień.

Vive Kielce - Zagłębie Lubin 48:34 (23:13)

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki 3, Tkaczyk 4, Chrapkowski 3, Bielecki 4, Strlek 14, Musa 5, Zorman 3, Rosiński 1, Cupić 11.

Zagłębie: Shamrylo, Wiącek, Małecki - Michałów 1, Stankiewicz 7, Gumiński 5, Przysiek 3, Kużdeba 2, Marciniak 2, Macharashvili 2, Szymyślik 3, Halilbegović 7, Wolski 2, Nowakowski.

W piątek Chrobry Głogów wygrał w Gdańsku z Wybrzeżem 29:21. W pierwszej rundzie play-off Chrobry zagra z wiceliderem rozgrywek - Wisłą Płock. Śląsk i Zagłębie walczyć będą w grupie spadkowej o utrzymanie w lidze.