Troje wrocławskich pływaków pojedzie na MŚ w Kazaniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-01 07:44 | Zmodyfikowano: 2015-06-01 07:45

Anna Dowgiert była jedną z bohaterek ostatniego dnia rywalizacji. Pływaczka Śląska Wrocław zdobyła złoty medal i czasem 26,13 sek. ustanowiła nowy rekord kraju w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym.

Wcześniej wrocławianka uzyskała minimum na MŚ w Kazaniu w sprincie na 50 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka Śląska zwyciężyła z rezultatem 25,19 s. W pasjonującym finale Dowgiert pokonała o osiem setnych sekundy Aleksandrę Urbańczyk.

Poza indywidualnymi sukcesami Dowgiert cieszyła się w ostatnim dniu MP ze złota i rekordu kraju także w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. Zespół Śląska Wrocław osiągnął czas 4.09.16, a w składzie były jeszcze Maja Zawiszewska, Kinga Cichowska i Nikola Petryka.

Na MŚ będzie mogła pojechać również Alicja Tchórz, która wygrała na dystansie 200 m st. grzbietowym w czasie 2.10,55. Pływaczka Juvenii Wrocław wywalczyła także kwalifikacje na 50 i 100 m st. grzbietowym.

Przepustkę do Kazania zapewnił sobie także Michał Szuba. Pływak Śląska był trzeci na 400 m st. dowolnym, ale uzyskał bardzo dobry czas 3.50,87.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski złoty medal zdobyła Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław, która triumfowała na 100 metrów stylem klasycznym.