Tour of Austria: Jan Hirt z CCC zakończył wyścig na podium

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-13 07:27

Ósmy, ostatni etap prowadził z Innsbrucka do Bregenz. Zawodnicy mieli do przejechania 192 kilometry, a po drodze czekały na nich trzy górskie premie. Na trasie upadł jadący w głównej grupie Jan Hirt, ale Czech szybko się pozbierał i walczył do końca o jak najwyższe miejsce.

Rywalizacja byłą zacięta i obfitowała w wiele indywidualnych akcji. Na finałowych kilometrach jechało się w dół, a uciekinierzy mieli 40 sekund przewagi. Peleton był jednak bezlitosny i wchłonął ich na dwa kilometry przed metą. Końcówka to już jeden wielki sprint, w którym najlepiej wypadł Moreno Moser. Włoch wyprzedził Australijczyka - Davida Tannera i Francuza - Clementa Venturiniego. Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice przyjechał 28, a najlepszy z Polaków - Paweł Poljański z Tinkoff-Saxo był 11. 34 miejsce zajął Sylwester Szmyd z CCC.

Triumfatorem całego wyścigu Dookoła Austrii został Hiszpan - Victor De La Parte (Team Vorarlberg). Drugi w klasyfikacji generalnej był Belg Ben Hermans (BMC), a trzeci wspominany już Jan Hirt z CCC. Wysokie, dziewiąte miejsce zajął Poljański, a Szmyd ukończył zawody na 14 pozycji.