Tirreno-Adriatico - Fuglsang wygrał etap, Yates wciąż liderem

PP/PAP | Utworzono: 2019-03-18 08:25

Fuglsang wyprzedził o 40 sekund Brytyjczyka Adama Yatesa (Mitchelton-Scott), który umocnił się na pozycji lidera. Trzeci, ze stratą 56 sekund, finiszował Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Ci trzej zawodnicy powinni walczyć o zwycięstwo na dwóch ostatnich etapach wyścigu.

Osiem rund wokół Recanati, z bardzo stromym podjazdem, rozbiło stawkę i wielu kolarzy kończyło rywalizację pojedynczo. W jednej z nielicznych grup dojechali do mety, ze stratą 3.44, lider polskiej ekipy CCC Belg Greg Van Avermaet i najlepszy z Polaków - Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), zajmując lokaty 26. i 29.

W klasyfikacji generalnej Yates powiększył do 25 sekund przewagę nad Roglicem. Na trzecie miejsce awansował Fuglsang, który traci do lidera 35 sekund.

Siedmioetapowy wyścig zakończy się we wtorek jazdą indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto. Przed rokiem Tirreno-Adriatico wygrał Michał Kwiatkowski, który w niedzielę ukończył na trzecim miejscu inny wyścig najwyższej kategorii - Paryż-Nicea.