Final Six Ligi Światowej: Polacy wkraczają do gry

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-16 15:17 | Zmodyfikowano: 2015-07-16 15:22
A|A|A

Stephane Antiga zabrał na finałowy turniej do Brazylii 14 siatkarzy. W tym gronie są dwaj przedstawiciele dolnośląskiej drużyny – środkowy Marcin Możdżonek i rozgrywający Grzegorz Łomacz.

Polacy trafili do grupy J. W pierwszym starciu tej części stawki doszło do niespodzianki. Serbia przegrała z Włochami 2:3 (23:25, 25:14, 23:25, 25:20, 9:15). Dziś Biało-czerwoni zagrają właśnie z reprezentacją prowadzoną przez Mauro Berruto.

Włosi tuż przed turniejem zmienili aż czterech zawodników. Ivan Zaytsev, Giulio Sabbi, Luigi Randazzo oraz Dragan Travica zostali wyrzuceni ze zgrupowania. Przyczyną pożegnania był najprawdopodobniej pobyt poza hotelem w nocnych godzinach. W ich miejsce trener Mauro Berruto powołał Davide Saitta, Iacopo Botto i Gabriele Nelliego. Siatkarze dołączyli do kadry dopiero we wtorek.

Mimo roszad w składzie rywale biało-czerwonych nadal będą z pewnością opierać swoją grę o zagrywkę. Trzeba też uważać na Filippo Lanze, który z lewego skrzydła będzie stwarzał największe zagrożenie w ataku.

Mecz Polska - Włochy planowany jest na godzinę 21.05. Wszystko zależy jednak od tego ile będzie trwało spotkanie drugiej grupy pomiędzy Brazylią, a Stanami Zjednoczonymi. Ten mecz rozpocznie się o 19.05 i niewykluczone, że potrwa tyle, że będzie trzeba przesunąć o kilkanaście minut start pierwszej potyczki biało-czerwonych. Taki problem pojawił się już wczoraj, kiedy Canarinhos przegrali z Francją 1:3, ale mecz trwał dłużej niż zakładali to organizatorzy.

Skład reprezentacji Polski na Final Six Ligi Światowej:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
środkowi: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Mateusz Bieniek
przyjmujący: Michał Kubiak, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Artur Szalpuk
libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

Terminarz i wyniki fazy grupowej Final Six:

15 lipca: Brazylia – Francja 1:3, Włochy - Serbia 3:2
16 lipca: 19.05, Brazylia – USA, 21.05 Polska - Włochy
17 lipca: 19.05, USA – Francja, 21.05, Serbia – Polska

Półfinały zaplanowano na 18 lipca. Finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się dzień później

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama