Sukces Macieja Janowskiego na torze w Daugavpils

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-18 21:32 | Zmodyfikowano: 2015-07-18 21:33

Zawody w Daugavpils zostały przerwane po dwudziestu wyścigach z powodu opadów deszczu. Tym samym zwycięstwo przypadło Janowskiemu, który był najskuteczniejszym zawodnikiem serii zasadniczej z dorobkiem 12 punktów.

Wrocławianin od samego początku systematycznie pracował na końcowy sukces. W żadnym z pięciu startów nie przyjechał do mety na pozycji gorszej niż druga. Zawodnik Sparty w pokonanym polu pozostawił m.in. Grega Hancocka oraz aktualnego lidera cyklu GP i kolegę klubowego z wrocławskiego zespołu Anglika Taia Woffindena.

O punkt od Janowskiego mniej zdobyli Duńczyk Nicki Pedersen i Australijczyk Troy Batchelor, którzy zajęli kolejne miejsca na podium. Słabo spisał się drugi z naszych reprezentantów. Krzysztof Kasprzak nie zdobył żadnego punktu i zajął ostatnią lokatę w stawce 16-tu żużlowców.

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix popularny "Magic" awansował na 7 miejsce. Wrocławianin ma obecnie 38 punktów. Liderem pozostał Woffinden (63 punkty), który wyprzedza Pedersena (54) i Hancocka (49).

Kolejna runda IMŚ - zawody o Grand Prix Szwecji - odbędzie się 25 lipca w Malilli.