Kiedyś strzelił PSV Eindhoven. Teraz wzmacnia Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-01 20:18

Od występów w holenderskiej Ekstraklasie minęło już kilka sezonów. Ostatnio 25-letni wrocławianin grał w Szachtiorze Soligorsk. Z ekstraklasowym zespołem rozstał się przed kilkoma miesiącami i od kwietnia pozostawał bez klubu.

Wojciechowski od kilku tygodni przebywał w Głogowie na okresie próbnym. Sztab szkoleniowy był z niego na tyle zadowolony, że postanowił podpisać z nim kontrakt.

Nowy napastnik Chrobrego jest znany kibicom głównie ze swojej przygody w Holandii w latach 2008-2012. Przygody, bo występów w Eredivisie nie było wiele. Wojciechowski reprezentował barwy sc Heerenveen i Willem II Tilburg. W 28 spotkaniach strzelił łącznie cztery gole.

Już w swoim debiucie, jako 18-latek (sezon 2008/2009) pokonał bramkarza przyszłego mistrza Holandii - AZ Alkmaar. Polak otworzył wynik w 12 minucie, a kiedy schodził z murawy po niemal godzinie gry został pożegnany owacją na stojąco. Tamten mecz zakończył się remisem 3:3.

Imponujący początek nie przełożył się na kolejne sukcesy. Na przeszkodzie stanęły m.in kontuzje. Poza gole w debiucie, pamiętane je jeszcze jego inne trafienie. Już jako 20-latek zaliczył wejście smoka w meczu z PSV Eindhoven. To była 32 kolejka Eredivisie w sezonie 2009/2010, a Polak wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 65 minucie. Kilka sekund później cieszył się już z bramki, a jego zespół zremisował wtedy 2:2.