Udany piątek dolnośląskich pierwszoligowców

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-08 21:49

Głogowianie pokonali w delegacji Bytovię 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, choć już od początku meczu goście mieli optyczną przewagę. Drogę do siatki jako pierwszy w 64 minucie znalazł Maciej Górski po dośrodkowaniu Damiana Sędziaka. Dwanaście minut później było już 2:0, a gola zdobył wprowadzony chwile wcześniej Paweł Wojciechowski. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił inny zmiennik - Bartosz Machaj

Jak to zwycięstwo skomentował trener Chrobrego, Ireneusz Mamrot?

"Nie ma co ukrywać, to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, bo mieliśmy serię czterech spotkań bez wygranej. Cieszymy się podwójnie, bo to także pierwszy mecz, w którym nie straciliśmy bramki. Mam nadzieję, że to tchnie wiarę w drużynę. Po tych ostatnich występach było widać w bramkowych sytuacjach w pierwszej połowie - którą rozegraliśmy naprawdę dobrze - brak spokoju, nerwowość. Dziś krótko, po prostu się cieszymy i czekamy na kolejny mecz. "

Bytovia Bytów 0-3 Chrobry Głogów

Gole: Maciej Górski 63, Paweł Wojciechowski 75, Bartosz Machaj 90

Bytovia: Gerard Bieszczad - Mateusz Janeczko (65' Mateusz Klichowicz), Łukasz Wróbel, Arkadiusz Czarnecki, Marek Opałacz - Omar Monterde, Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut (82' Michał Rzuchowski), Kamil Wacławczyk (65' Mariusz Kryszak), Michał Jakóbowski - Charles Nwaogu.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Michał Michalec, Adam Samiec - Dominik Kościelniak, Mateusz Machaj (77' Wołodymyr Hudyma), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak (82' Bartosz Machaj) - 18. Maciej Górski (67' Paweł Wojciechowski).

żółte kartki: Serafin - Michalec.

Bez goli było natomiast w Legnicy. W tym jednak przypadku remis Miedzi z liderem - Arką Gdynia to olbrzymi sukce. Zespół z Trójmiasta jest bowiem w świetnej formie. Nie przegrał już od 11 spotkań. Co ciekawe jednak nie zmieniła się też inna statystyka. Arka nigdy jeszcze nie wygrała w Legnicy.

Najlepszą sytuację w meczu miał Mateusz Szwoch. Piłkarz gości w 60 minucie trafił z rzutu wolnego w słupek.

"Musieliśmy się napracować, by ten punkt zdobyć" – przyznał trener Grzegorz Niciński, trener Arki.

"Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Arka zagrała na tyle, na ile pozwoliliśmy, a mecz mógł się podobać. Myślę, że wynik odzwierciedla przebieg tego meczu" – powiedział Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

Miedź Legnica 0-0 Arka Gdynia

Miedź: Paweł Kapsa - Hunter Gorskie, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski - Wojciech Łobodziński, Adrian Łuszkiewicz (88' Marcin Garuch), Damian Rasak, Petteri Forsell, Tadas Labukas - Bartosz Ślusarski.

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Dariusz Formella, Yannick Kakoko (46' Michał Nalepa), Antoni Łukasiewicz, 10. Mateusz Szwoch, Miroslav Božok (62' Marcus Vinícius) - Paweł Abbott (80' Rafał Siemaszko).

żółte kartki: Telichowski, Rasak.