I liga: Miedź u siebie, Chrobry na wyjeździe

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-01 21:41

Zawodnicy Ryszarda Tarasiewicza zajmują aktualnie 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Tuż za ich plecami są Wigry z zaledwie "oczkiem" straty. To arcyważny mecz bo ewentualna porażka, może zepchnąć Miedź ponownie do strefy spadkowej.

Dla zespołu z Legnicy to czwarty z rzędu mecz na własnym boisku. Wszystko przez odrabianie zaległości. We wtorek Miedź przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 1:4. Wcześniej było lepiej. W 9 kolejce piłkarze Tarasiewicza wygrali z Miedzią Legnica 4:1, a tydzień później zremisowali z Pogonią Siedlce 1:1.

Z kolei Wigry prezentują stabilną formę... w trzech ostatnich kolejkach przegrywały 0:1 (kolejno z Chojniczanką, Pogonią i Dolcanem). Co ciekawe piątkowy rywal Miedzi gra lepiej na wyjazdach niż w domu. W delegacji wygrał dwa razy, tyle samo przegrał i raz zremisował (bramki: 6-6).

Początek meczu Miedź Legnica - Wigry Suwałki o 18.00

O tej samej porze zaprezentuje się inny dolnośląski zespół - Chrobry Głogów. Piłkarze Ireneusza Mamrota po trzech porażkach z rzędu jadą do lidera rozgrywek. Dolcan prowadzi w tabeli z dorobkiem 19 punktów i u siebie jeszcze nie przegrał, choć próbka jest wyjątkowo mała. Dwa mecze wygrane po 1:0 z czwartym Stomilem Olsztyn i ostatnim Rozwojem Katowice.

Powinno być ciekawie bo Chrobry to z kolei jeden z najlepszych zespołów w delegacji. Trzy zwycięstwa na obcym terenie to najlepszy wynik w lidze (choć podobny mogą pochwalić się jeszcze cztery zespoły). Inna sprawa, że wyjazdowe komplety punktów głogowianie zdobywali na terenach niżej notowanych rywali.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.