W meczu w Jeleniej Górze zwyciężyła...ciemność

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-28 07:25

Organizacyjną klapą zakończył się powrót reprezentacyjnej piłki do stolicy Karkonoszy. Kibice, którzy w komplecie wypełnili jeleniogórski stadion zamiast spodziewanych 90, obejrzeli tylko 45 minut piłkarskiego widowiska. A układało się ono dobrze dla naszej reprezentacji. W 20. minucie gola zdobyła Ewa Pajor i biało-czerwone prowadziły 1:0.

Gdy tylko czeska arbiter Eliska Kralovec Kramlova zakończyła pierwszą część gry, swoją działalność na stadionie przy ul. Złotniczej zakończyły także...jupitery. Usterki, mimo prób, nie udało się usunąć i podjęto decyzję o zakończeniu meczu. Tym samym spotkanie nie będzie uwzględniane w rankingach i oficjalnych statystykach.

Organizatorzy meczu w Jeleniej Górze nie będą musieli natomiast uwzględniać roszczeń zawiedzionych kibiców, gdyż spotkanie nie było biletowane. Tym ostatnim pozostał jedynie złośliwy żart, że "takiego meczu jeszcze tu nie widzieliśmy"...

Polska - Holandia (1:0)
Bramka: Pajor 20.

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Marta Mika, Jolanta Siwińska, Hanna Konsek - Anna Rędzia, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski, Natalia Chudzik - Ewa Pajor, Katarzyna Daleszczyk.

Holandia: Angela Christ - Desiree van Lunteren, Stefanie van der Gragt, Merel van Dongen, Petra Hogewoning - Shanice van de Sanden, Tessel Middag, Marthe Munsterman, Renée Slegers, Kirsten van de Ven - Vanity Lewerissa.

sędziowała: Eliska Kralovec Kramlova (Czechy).
widzów: 1558.